Brazílie: Covid-19 letos v zemi zatím způsobil každé třetí úmrtí

Podle údajů z brazilského národního civilního registru bylo v zemi mezi 1. lednem a 30. dubnem hlášeno 615 329 úmrtí. Z nich bylo podle brazilského ministerstva zdravotnictví 208 370 úmrtí souvisejících s Covid-19 – 33,9% z celkového počtu v zemi.

The Koronavirus Odplata jihoamerického gigantu v posledních měsících – částečně způsobená zanedbáním preventivních sociálních opatření a vznikem nových neinfekčních variant – si za poslední čtyři měsíce vyžádala více životů než po celý rok 2020. V Brazílii bylo zabito více než 78 000 lidí virus minulý měsíc sám.
Navzdory silnému imunizačnímu programu v Brazílii bylo zavedení vakcín Covid-19 pomalé kvůli nedostatku dodávek a zpožděním v počátcích uzavírání dohod s globálními farmaceutickými společnostmi. zatím, Méně než 10% populace bylo očkováno.

Zatímco vláda brazilského prezidenta Jair Bolsonaro nerada zavádí omezení pohybu nebo hospodářské činnosti, místní opatření blokování uložená guvernéry a starosty v březnu a dubnu zpomalují nedávné oživení epidemie. Denní úmrtnost se snížila z vrcholu přes 4 000 v dubnu na přibližně 2 100.

Ale s místními úřady, které znovu otevírají ekonomiku, brazilští vědci na pozvání Bolsonara varují před novým nárůstem případů a úmrtí letos v létě.

Od začátku pandemie zaznamenala Brazílie nejvyšší absolutní úmrtnost na Covid-19 na světě, na druhém místě za Spojenými státy, kde je Covid-19. Byla to třetí hlavní příčina úmrtí v uplynulém roce. Pro populaci asi 211 milionů je rozsah úmrtí Covid-19 v Brazílii ještě evidentnější: Brazílie utrpěla. 193 úmrtí COVID-19 na 100 000 lidí Od začátku pandemie – více než 176 úmrtí v USA na 100 000 lidí a 16 úmrtí na 100 000 lidí v Indii, kde se virus v současné době šíří mimo kontrolu.

Když Brazílie 29. dubna překonala 400 000 úmrtí Covid-19, Bolsonaro krátce komentoval situaci.

„Omlouváme se za úmrtí. (Epidemie) zde dosáhla velkého počtu úmrtí, že?“ Řekl to v týdenním živém vysílání na sociálních médiích. Má to šéf Za svou váhavou reakci čelil tvrdé domácí i mezinárodní kritice Pandemie, což je V současné době vyšetřován Senátem.

Brazilský ministr zdravotnictví Marcelo Quiroga v pondělí uvedl, že očekává, že brzy podepíše dohodu o 100 milionech dávek vakcíny Pfizer / BioNTech a že většina Brazilců by měla být očkována do konce roku.

READ  Schumer se zavazuje, že příští měsíc předloží plán infrastruktury se dvěma hroty

Ale prozatím Brazílie nadále zaostává za jihoamerickými protějšky, jako jsou Chile a Uruguay, které považují své sousedy za stále pandemickou hrozbu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *