Ankita Raina bojuje ve finále KBB Trust ITF Women’s Championship proti Brendě Frohvertové

Slavnostního předávání cen se zúčastnili KP Balaraj, zakladatel KPB Family Trust, Sunil Yajaman, společný sekretář KSLTA, a Shruthi Iyer, paní India Universe 2021. Zpátky v zápase mělo jednání jiný začátek, protože Fruhvirtova se umístila světová č. 163 z České republiky, ostrý v prvním setu proti čtvrté nasazené Raině.

Fruhvirtová udělala 4 dvojchyby a měla několik nevynucených chyb, když jí Raina nedala nohu. Indián si zajistil první set 6:0 a proměnil všechny tři dorážky.

Druhý set začal stejně, Raina vedla 3:0 a rýsoval se rychlý konec zápasu. Přestávka v páté hře však byla zlomovým bodem hry, protože Fruhvirtová rychle vyrovnala skóre na 3:3 a poté proměnila brejkbol v deváté hře a ujala se vedení 5:4. Česká dívka zápas uzavřela a vstoupila do rozhodujícího třetího setu. Raina po prohození druhého setu vypadala nejistě a ve třetím byla sotva v obraze.

Ve čtvrté hře měla Raina šanci na brejk, ale Fruhvirtová zvýšila hru právě včas, aby si udržela podání. Fruhvirtová ukončila zápas forhendovou smečí po 2 hodinách a 19 minutách souboje.

„V prvním setu jsem nebyl s ničím spokojený a bylo to, jako bych bojoval sám se sebou. Musel jsem uzavřít úvodní set, protože v tu chvíli hrála tak dobře. Po vyhraném druhém setu se věci zlepšily.“ tam,“ řekla Fruhvirtová po vítězství.