Jacob Zuma: Bývalý jihoafrický prezident se vzdává policii

Tento krok ukončil dny intenzivních spekulací o tom, zda by policie a bývalý prezident vyhověli ústavnímu soudu země, aby zatkli a uvěznili Zumu.

Zuma, od Sloužil jako prezident Jihoafrické republiky Od roku 2009 do roku 2018 do 4. července se vzdal policii. Pokud se nedostaví, byla do konce středy poskytnuta policie, aby zatkla a přivedla 79letého muže.

Podle odboru nápravných služeb byl Zuma těsně před uplynutím půlnoční lhůty přijat do nápravného střediska Estcourt poblíž svého domova v provincii KwaZulu-Natal.

„Bývalý prezident Jihoafrické republiky, Jacob Zuma, byl 7. července 2021 ve vazbě jihoafrické policejní služby, v souladu s rozhodnutím Ústavního soudu,“ uvedl mluvčí policejního oddělení Lirandzo Themba ve svém prohlášení. .

Zuma byl shledán vinným z trestného činu pohrdání soudem 29. června byl odsouzen k 15 měsícům vězení, což je historický krok v dlouhodobé korupční ságe v zemi.

Vyplývalo to z odmítnutí Zumy předstupovat před protikorupční komisi, aby odpovídal na otázky týkající se jeho údajného zapojení do korupce během jeho prezidentství.

Zuma opakovaně dlouho popíral běžící obvinění korupce proti němu.
Je to velmi symbolický okamžik, kdy bývalý prezident a klíčová postava Afrického národního kongresu (ANC), který strávil deset let ve vězení s hrdinou proti apartheidu a exprezidentem Nelson MandelaVe vězení mohl strávit dlouhou dobu.

Jeho uvěznění však může být krátkodobé.

V pátek vydá soudce Nejvyššího soudu rozhodnutí o tom, zda by policie měla počkat, až ho přivedou, až po jednání Ústavního soudu, které je naplánováno na 12. července, kdy jeho právníci projednají polehčující okolnosti ve výkonu trestu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.