Ruská zuřivost kvůli útoku na kasárna přesouvá pozornost na Západ: Ukrajinské živé aktualizace

kredit…Laura Bouchenak pro The New York Times

Ukrajina sestřelila všechny výbušné bezpilotní letouny vypuštěné Ruskem v průběhu nového roku, řekl v úterý mluvčí vzdušných sil v souvislosti s rostoucí schopností země odolávat snahám Moskvy deaktivovat svou energetickou infrastrukturu.

„Nikdy předtím nebylo dosaženo takových výsledků,“ řekl mluvčí Jurij Ahnat v ukrajinské televizi s odkazem na noci z 31. prosince a 1. ledna.

Rusko v pondělí vypálilo svůj nejnovější roj íránských zbraní, kterému se kvůli jeho relativně nízké rychlosti přezdívá „pohybující se tryskáč“ na cíle uvnitř Ukrajiny. Žádný z nich nedosáhl svého cíle kvůli protiletadlovým dělům, raketám země-vzduch a válečným letadlům, což je vzácná zastávka. Jen nad Kyjevem bylo sestřeleno dvacet dronů.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj řekl, že jeho armáda zahájila nový rok se zarytým odporem proti bezpilotním útokům shora.

„Od začátku roku uplynuly jen dva dny a počet íránských dronů sestřelených nad Ukrajinou již přesáhl 80,“ řekl. řekl pan Zelenskyj V pondělí pozdě večer při jeho projevu.

V říjnu, asi měsíc poté, co Rusko začalo nasazovat bezpilotní letouny Shahid, poradce pro Ukrajinu řekl ministr obrany Sestřelili více než 70 % dronů.

Jak se zima blíží, boje na zemi na Ukrajině se staly opotřebovací válkou a pozornost se přesunula na letecký konflikt nad ukrajinským hlavním městem Kyjevem a dalšími velkými městy.

Rusko spustilo vlnu za vlnou útoků dronů a řízených střel, jejichž cílem bylo přerušit dodávky elektřiny a vody civilistům, takže občas zůstalo bez proudu až 25 procent země. Pondělní útok dronem je posledním z řady útoků na konci roku, včetně jednoho Na Silvestra byli zabiti tři civilisté.

READ  Travel Covid-19 Blues pravděpodobně zůstane - „Lidé budou chodit z práce“
kredit…Laura Bouchenak pro The New York Times

Vzhledem k tomu, že obranná opatření stojí Ukrajinu více než ruské metody letecké ofenzivy, někteří vojenští experti se obávají rostoucí nerovnováhy, která by časem mohla hrát ve prospěch Ruska. Ve svém pondělním večerním projevu pan Zelenskij řekl, že jeho vláda má zpravodajské informace, které naznačují, že ruským útokům pomocí svědka není konec.

„Máme informace, že Rusko plánuje dlouhodobý útok se svědkem,“ řekl podle přepisu z jeho kanceláře. „Může sázet na vyčerpání – na vyčerpání našich lidí, naší protivzdušné obrany, našeho energetického sektoru.“

Ale s každým útokem se ukrajinské síly zlepšují v likvidaci bezpilotních letounů dříve, než zasáhnou svůj cíl, což dává Ukrajině to, co pan Zelenskij nazval „malá vítězství nad teroristy a terorismem“.

„Každý sestřelený dron, každá sestřelená raketa, každý den s elektřinou pro naše lidi a minimální rozvrhy výpadků jsou přesně taková vítězství,“ řekl.

Jedním z důvodů úspěchu proti kampani s drony může být rozhodnutí USA ze začátku listopadu Ukrajina postupuje S pokročilým raketovým systémem země-vzduch známým jako NASAMS. Zahrnuje radar, senzory, odpalovací zařízení a mobilní velitelské stanoviště.

Podle Centra pro strategickou komunikaci a informační bezpečnost, ukrajinské vládní agentury, hrál v pondělním útoku roli americký raketový systém.

„Navzdory tomu, že se je naučila ovládat teprve před několika týdny, naše armáda je používala téměř jako dělostřelectvo a nabíjela je tak rychle, jak jen mohli,“ uvedlo centrum na Twitteru. „Velmi úspěšné použití těchto zbraní ukazuje, že naši vojáci se rychle učí.“

Mick Mulroy, bývalý vysoký úředník Pentagonu a penzionovaný důstojník CIA, řekl, že výcvik pomohl ukrajinským silám lépe zvládat pokročilé zbraně.

READ  Ruiny starověkého chrámu Dia objevené v Egyptě: NPR

Na druhou stranu, řekl, Rusko vypadá takto poddat se Na myšlence vyhrát válku tradičním pozemním bojem, alespoň v blízké budoucnosti.

„Zdá se, že jejich ústup má za cíl pouze zničit zemi,“ řekl. „Válku nevyhrajete leteckými útoky.“

Viktorie Kim Podílejte se na přípravě zpráv.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.