Ruský ministr zahraničí: Rusko pozastavilo svoji misi NATO

Rusko V pondělí ministr zahraničí řekl, že jeho země pozastaví misi NATO.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že tento krok byl reakcí na to, že NATO minulý týden vyloučilo osm členů ruské mise ve vojenské alianci.

NATO uvedlo, že tajně operovali jako zpravodajští důstojníci a zmenšilo na polovinu velikost moskevského týmu schopného operovat v jeho sídle. Lavrov také oznámil uzavření vojenských komunikačních a informačních kanceláří NATO v Moskvě.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov hovoří v pondělí společně se schůzkou věnovanou 25. výročí Rady ruské diaspory pojmenované po Alexandru Solženicynovi v Moskvě v Rusku.
(Tisková služba ruského ministerstva zahraničí prostřednictvím AP)

Ruské bombardéry se opět omylem přiklonily k Mezinárodní vesmírné stanici

„V důsledku záměrných akcí NATO nemáme prakticky žádné podmínky pro počáteční diplomatickou akci a v reakci na akce NATO jsme pozastavili práci naší stálé mise v NATO, včetně práce hlavního vojenského vyslance, možná od 1. Listopad. Nebo to může trvat ještě několik dní, “řekl Lavrov.

Rovněž řekl, že kontakt mezi západní aliancí a Moskvou lze uskutečnit prostřednictvím ruského velvyslanectví v Belgii.

Ruská mise nesídlí v sídle NATO, ale v listové čtvrti na jihu belgického hlavního města Bruselu.

NATO pozastavilo praktickou spolupráci s Ruskem v roce 2014 poté, co anektovalo ukrajinský Krym, ale ponechalo otevřené kanály pro setkání na vysoké úrovni a vojenskou spolupráci. Ale Rada NATO-Rusko, jejich oblíbené fórum, se od té doby schází jen sporadicky.

Ruský prezident Vladimir Putin se setkal s vedoucími zpravodajských služeb Společenství nezávislých států (SNS) prostřednictvím konferenčního hovoru v Moskvě 13. října.

Ruský prezident Vladimir Putin se setkal s vedoucími zpravodajských služeb Společenství nezávislých států (SNS) prostřednictvím konferenčního hovoru v Moskvě 13. října.
(Foto Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin Pool prostřednictvím Associated Press)

KLIKNĚTE ZDE a získejte APLIKACI FOX NEWS

Rusko a NATO se také dostaly do sporu ohledně moskevského vývoje jaderných raket, vzdušných průniků do vzdušného prostoru NATO a bzučení bojových letadel spojeneckých lodí.

READ  Administrativa společnosti Biden se zavazuje rozšířit očkování, protože zimní bouře způsobují zpoždění Zprávy z USA

Formální rozhovory mezi nimi byly v posledních letech omezené.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *