Rusko tvrdí, že za výbuchy na vojenských leteckých základnách stojí útoky ukrajinských dronů

Rusko tvrdí, že za výbuchy na vojenských leteckých základnách stojí útoky ukrajinských dronů

Ukrajina Stál za výbuchy, které do hloubky otřásly dvěma leteckými základnami Rusko Zahynuli tři vojáci, uvedla v pondělí Moskva.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že exploze na místech stovky mil od hranic mezi oběma zeměmi byly výsledkem útoku ukrajinského bezpilotního letounu, což by mohlo naznačovat novou schopnost Kyjeva udeřit mimo přední linie konfliktu.

Ministerstvo v prohlášení uvedlo, že dvě letadla utrpěla menší poškození a čtyři další byla zraněna.

Dodal: „Kyjevský režim se pokusil zaútočit na vojenská letiště sovětské výroby bezpilotních letounů v Diaghilev v Rjazaňské oblasti a Engels v Saratovské oblasti ve snaze vyřadit ruská letadla dlouhého doletu,“ dodal, že bezpilotní letouny byly zachyceny vzduchem. Obrana při letu v malé výšce.

NBC News obvinění neověřila a Ukrajina nenese odpovědnost. Tyto dvě letecké základny se nacházejí více než 300 mil od hranic.

Výbuchy v pondělí otřásly dvěma leteckými základnami v Rusku.AP

Záhadné exploze zasáhly zúčastněné základny útoky proti Ukrajině V pondělí časně, hodiny předtím, než se rozpoutala salva ruských náletů, byli obyvatelé hlavního města Kyjeva a měst po celé zemi nuceni se schovat, když zazněly sirény.

Výpadky elektřiny a vody byly pociťovány od města Sumy na severovýchodě po Oděsu na jihozápadě, zatímco nejméně dva lidé byli zabiti v jižním městě Záporoží, řekl Telegramu zástupce vedoucího prezidentské kanceláře Kyrilo Tymošenková. Pošta.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že útoky zahájilo „i přes pokusy kyjevského režimu narušit bojovou práci ruského dálkového letectví teroristickým činem“.

Moskva důsledně popírá, že by se zaměřovala na civilisty, ale i když se podobné údery stávají stále běžnějším rysem kremelského válčení, výbuchy hluboko na ruském území jsou neobvyklé.

Ukrajina nepřevzala odpovědnost, ale úředníci uvedli v příspěvcích na sociálních sítích vágní odkazy, které naznačovaly, že incident by mohl být dílem jejích sil.

READ  "Respektuji lorda Rama, ale nenávidím..." říká Asaduddin Owaisi.

„Země je kulatá – objev, který učinil Galileo. V Kremlu se astronomie nevyučovala, přednost dostali dvorní astrologové. Kdyby tomu tak bylo, věděli by: kdyby bylo něco vypuštěno do vzdušného prostoru jiných zemí, dříve nebo později UFO by se vrátilo do bodu Odlet “. tweet.

Ruské úřady již dříve uvedly, že vyšetřují zprávy médií o četných explozích na letecké základně Engels poblíž města Saratov na jihozápadě Ruska. Zahrnuje jaderné strategické bombardéry Tu-95 a Tu-160, které se podílely na provádění úderů proti Ukrajině, uvádí agentura AP.

„Po sociálních sítích a médiích se šíří informace o hlasité explozi a záblesku v časných ranních hodinách v Engels,“ řekl Roman Busargin, guvernér Saratova. Pošta na Telegramu. „Není důvod k poplachu. Nebyla poškozena ani jediná věc z civilní infrastruktury.“

Strategický bombardér Tu-95 ruského letectva se připravuje ke vzletu z letecké základny v ruském Engelsu 24. ledna 2022.
Strategický bombardér Tu-95 ruského letectva se připravuje ke vzletu z letecké základny v ruském Engelsu 24. ledna 2022. Ruské ministerstvo obrany / ap

Samostatně explodoval náklaďák s palivem na letišti poblíž města Rjazaň na západě Ruska, citovala agentura RIA mluvčího záchranných služeb. RIA Novosti. Dodali, že nejméně tři vojáci byli zabiti a tři další zraněni a poškozeno bylo i letadlo.

Podle agentury Associated Press jsou na základně umístěny létající tankery s dlouhým doletem, které tankují bombardéry ve vzduchu.

Představitelé Rjazaně explozi nekomentovali a NBC News zprávy neověřila.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov uvedl pouze to, že prezident Vladimir Putin „pravidelně dostává informace“, když se ho na jeho každodenní tiskové konferenci zeptali na bombové útoky.

Anton Geraščenko, poradce ukrajinského ministerstva vnitra, uvedl, že „letiště Engels je jednou z nejdůležitějších základen ruského letectva“. tweet. „Jsou zde umístěny dva pluky strategických bombardérů, které jsou součástí ruské taktiky jaderného odstrašení,“ řekl.

V pondělí britské ministerstvo obrany uvedlo, že Moskva ztratila více než 60 dvoukřídlých letadel od začátku války 24. Aktualizace inteligencedodává, že letecké mise klesly z 300 denně v březnu na desítky letů denně.

READ  Klimatičtí aktivisté brání soukromým letadlům startovat na letišti Schiphol

odděleně tweetUvedla také, že Ukrajina znovu získala kontrolu nad více než polovinou svého území, které od února okupuje Rusko.

Analytici uvedli, že není jasné, že nová vlna ruských úderů byla nějakým způsobem reakcí na bombové útoky na letecké základny.

„Budou útočit na zemi, jak jen budou moci,“ řekl Rajan Menon, ředitel nadace Defense Priorities Foundation, think-tanku se sídlem ve Washingtonu, NBC News po telefonátu z Kyjeva. „Kdyby nebyl úder na al-Káidu, našli by si jiné důvody, proč to udělat,“ řekl.

Artem Grudinin Přispěl.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *