Papežova noc po operaci střev v Římě proběhla „dobře“.

Papežova noc po operaci střev v Římě proběhla „dobře“.

Očekává se, že papež zůstane v nemocnici a zotavuje se několik dní.

ŘÍM A LONDÝN – Představitelé Vatikánu ve čtvrtek ráno uvedli, že noc papeže Františka „uběhla dobře“ poté, co ve středu podstoupil operaci střev.

Mediální kancelář Svatého stolce ve středu večer místního času oznámila, že operace skončila a že „proběhla bez komplikací a trvala tři hodiny“. Očekává se, že papež stráví několik dní v nemocnici, aby se zotavil.

Ředitel tiskové kanceláře Svatého stolce Matteo Bruni uvedl, že po své středeční veřejné audienci ve Vatikánu zašel papež do nemocnice Gemelli v Římě a podrobil se „operaci břicha a plastické operaci břišní stěny za použití protézy v celkové anestezii“. .“ Prohlášení v italštině.

Vatikán uvedl, že operace byla uspořádána v posledních několika dnech. Očekává se, že v nemocnici zůstane několik dní, aby se plně zotavil.

86letý papež strávil v březnu tři dny v nemocnici poté, co si stěžoval, že má potíže s dýcháním.

Vatikánští představitelé tehdy uvedli, že papežův březnový pobyt v nemocnici proběhl dobře „s normálním zdravotním vývojem“, když se zotavil z bronchitidy.

Francis také podstoupil před dvěma lety operaci střev kvůli divertikulóze. Tato tříhodinová operace zahrnovala hemikolektomii, což je odstranění části tlustého střeva.

František často používá invalidní vozík nebo chodítko při veřejných akcích, včetně případů, kdy v lednu předsedal pohřbu emeritního papeže Benedikta XVI., svého předchůdce v důchodu.

READ  Týden, kdy se svět probudil kvůli ruským válečným zločinům na Ukrajině - podcast | Zprávy

Představitelé Vatikánu ve čtvrtek uvedli, že plánují vydat další informace o procedurách ve středu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *