Náměstek ministra zdravotnictví navštívil Gruzii, aby diskutoval o spolupráci v lékařské oblasti

Čečenské velvyslanectví v Gruzii oznámilo, že český náměstek ministra zdravotnictví Radek Balicar navštíví Gruzii, aby diskutoval o dalších perspektivách spolupráce v boji proti epidemii Govt-19 i mimo ni.

Polikar se setkal s náměstkem gruzínského ministra zdravotnictví Tamarem Capuniem a vedoucím Národního centra pro kontrolu nemocí a veřejné zdraví Amirem Kamgrilitsem.

Během setkání s Capunií se Poliger podělil o své české zkušenosti v boji proti epidemii Govt-19 a diskutoval o způsobech dalšího posílení své stávající spolupráce s Camgrilits.

„Kromě distribuce bezpečnostních zásob na počátku epidemií a školení venkovských lékařů pomohla Cesia Gruzii s vytvořením online portálu pro registraci očkování, který upřednostňuje věkové skupiny podle Národního imunizačního programu a pomáhá ministerstvu zdravotnictví předcházet nepravidelným frontám čte tiskovou zprávu vydanou velvyslanectvím.

Sektor zdravotnictví je jednou ze tří prioritních oblastí české rozvojové spolupráce v Gruzii a nadále budeme do programu zařazovat lékařskou spolupráci, “uvedl český velvyslanec Peter Mikiska.

Kromě policie je v Gruzii český obchodní tým, který se dnes účastní zdravotnického obchodního fóra, které dnes hostí velvyslanectví.

České společnosti LINET, Kodak, FormData, Testline, Prospan, MZ Liberec, DSE, SMT, Advanced Medical Solutions, Nafico, WPA Nanotechnology a Proma Reha představily na fóru své produkty 15 gruzínským lékařským distributorům a lékařským společnostem.

READ  České ranní zprávy: Hlavní titulky pro 30. srpna 2022

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *