Cotter’s International Students‘ Home Away From Home | Zprávy

od ALEXANDRY RETTEROVÉ

Stejně jako mnoho středoškoláků, studentka Cotter School Mina Zivanovic potkala ve škole dva ze svých nejlepších přátel. Všichni byli v show sboru. „Byli jsme si tak blízcí a sbor byl tak zábavný,“ řekla. Na rozdíl od mnoha studentů to udělala s druhým jazykem, když byla mimo svou rodinu v Evropě. Je jednou ze zahraničních studentů, kteří na škole bydlí. Každodenní podpora a jedinečné aktivity pomáhají studentům maximálně využít čas v Cotteru.

V současné době zde studuje asi 20 studentů z 10 různých zemí, včetně Vietnamu, Brazílie, Číny, Mexika, Srbska, Německa, České republiky, Slovenska, Španělska a Kolumbie. Residential Enrollment Director Jeff Nowakowski řekl, že cílem je získat 60 studentů letos na podzim.

Luisa Cruz z Brazílie startovala v Kotteru loni. Vždy chtěla studovat ve Spojených státech. Dostat se do školy byl zpočátku nervydrásající, ale brzy si přišla užít koleje. Zivanovic, která pochází ze Srbska, je také ve druhém ročníku na Kotteru a dlouho toužila studovat ve Spojených státech. Je šťastná, že žije na koleji, kde ostatní mají zkušenost se studiem daleko od rodiny.

Cruz ocenil lekce historie ve Spojených státech a kurz angličtiny. „Myslím, že mi to pomohlo získat více odvahy mluvit a pomohlo mi to naučit se víc,“ řekla o hodině angličtiny. Loni se jí také líbilo vytvořit se svými spolužáky skupinu roztleskávaček. Nyní je součástí show sboru a ráda hraje stolní tenis nebo poslouchá hudbu s přáteli na koleji.

Mezi Zivanovicovy oblíbené hodiny patří fitness, výživa, kreslení a historie USA. O hodině dějepisu řekla: „Byla to trochu těžší třída, ale měli jsme tu nejlepší učitelku všech dob. Je úžasná a byla to nejhezčí učitelka, jakou jsem kdy měla. A hodně jsem se naučila zábavnou formou.“ „

READ  Expert na konferenci v Rijádu řekl, že filozofie pro děti je nezbytná pro jejich osobní růst

Jsou těžké chvíle, kdy Cruz postrádá přátele a rodinu, stejně jako domácí jídlo a počasí. Živanovič souhlasil. „Asi nejtěžší bylo být pryč od mé rodiny,“ řekla. Studium v ​​jiném systému, než na který byla zvyklá v Evropě, a v druhém jazyce zabralo více času.

Jako senioři hledí studenti i do budoucnosti. Cruzovým cílem je studovat na univerzitě ve Spojených státech. Živanovič by se rád hlásil na vysoké školy v Evropě nebo ve Spojených státech

Během studia na Cotter dostávají studenti podporu od zaměstnanců na koleji. Poskytování poradenství studentům je jako rodičovství, řekla Mary Barrientos, ředitelka rezidenčního a studentského života, která je v této pozici více než deset let. „Miluji být mámou, a tak… o čem mluvíme s našimi zaměstnanci je, že spolu vychováváme 21 dětí a takhle se na to díváme,“ řekl Barrientos. Pokračovala: „Takže si myslím, že stejně jako moje děti, když je vidím zkoušet nové věci a vidím, jak se jejich světy trochu rozšiřují, je to tak obohacující.“

Barrientos zpočátku žila v rezidenci se svou rodinou. Její děti byly v té době malé, takže vyrůstaly v různých kulturách. Nyní její dcera studuje střední školu a navštěvuje kurzy se zahraničními studenty. „Je zábavné vidět, že je to jen část toho, co byste zde očekávali,“ řekl Barrientos.

Zaměstnanci podle Barrientos denně pomáhají studentům různými způsoby, podle toho, co potřebují, stejně jako rodiny pomáhají dětem. Personál je k dispozici přes den, večer i víkend. „Opravdu věřím, že role v domově…je každodenní blaho těchto dětí, emocionálně, sociálně, mentálně a fyzicky,“ řekla. Barrientos pomohl studentovi zarezervovat si kyvadlovou dopravu na letiště. Personál vzal studenta, aby se nechal ostříhat. Kromě toho zaměstnanci kontrolují studenty, když jsou nemocní. Zaměstnanci mohou studentům také pomoci s domácími úkoly a přihláškami na vysokou školu. Pokud studenti neumí prát prádlo, zaměstnanci jim pomáhají naučit se, jak je připravit na život po střední škole. Barrientos pekl se studenty sušenky a utěšoval je v těžkých časech.

READ  Tým USA bourá Českou republiku, aby se dostal do olympijského čtvrtfinále

Nowakowski řekl, že škola nabízí studentům akademické poradenství a angličtinu jako druhý jazyk. Řekl, že také poskytuje poradenství studentům, aby pomohli s částmi jejich zkušeností, jako je stesk po domově.

Studenti se také po škole dobíjejí na koleji. Nedávno, řekl Novakowski, se konal turnaj ve stolním tenise. Žáci hrají také basketbal ve školní tělocvičně.

Mimo každodenní život existují zvláštní případy, kdy studenti upevňují vazby. Barrientos ocení, když studenti sdílejí část svého domova. Studentka z Mexika vysvětlila žákům páté třídy, jak její rodina slaví Den mrtvých. „Děti byly tak zaujaté…a bylo potěšující vidět její pokroky způsobem, k němuž možná normálně nemá příležitost,“ řekla. Barrientos si užívali mezinárodních večeří, během kterých studenti vařili jídlo z domova a poté škola podávala jídlo členům komunity.

Zima přinesla i některé výjimečné okamžiky. Jeden rok s ní otec studentky přijel přes prázdniny do Barrientosova domu a Barrientosův syn ho zapojil do hokeje a deskových her.

Barrientos řekl, že protože někteří studenti ještě nikdy neviděli sníh, je vždy skvělé pozorovat jejich reakci na zimní počasí. Personál bere studenty na sáňkování.

Studenti mají také příležitosti zúčastnit se speciálních exkurzí, od shlédnutí divadelní hry až po návštěvu univerzitních kampusů. Obvykle se dvakrát ročně konají výlety do Mall of America, řekl Novakowski. Studenti nedávno navštívili univerzitní hokejový zápas. Studenti jezdili na koních. Šli také do aquaparku. „To byla ta nejlepší věc, protože to bylo hodně lidí z koleje a byli jsme si opravdu blízcí, a pak jsme se dostali ještě blíž,“ řekl Zivanovic.

„Znovu jsme se pokusili povzbudit tyto studenty, aby nastoupili a zapojili se a měli opravdu dobrou zkušenost, protože mým úkolem není jen přivést sem studenty a nabírat studenty, mým úkolem je zajistit, aby tato zkušenost byla velmi pozitivní. “ řekl Nowakowski.

READ  Vedoucí jsou znepokojeni variantami covid

V budoucnu by podle Barrientos zaměstnanci rádi poskytli více příležitostí pro mezinárodní studenty a místní studenty, aby se propojili prostřednictvím aktivit, jako je účast na sportovních akcích a filmových večerech. Zaměstnanci také chtějí zahájit akci, kde zahraniční studenti připravují malé jídlo z domova a omezený počet místních studentů je pozván, aby se podělili.

Nowakowski řekl, že by rád propojil Kotterovy studenty s mezinárodními studenty na Winona State University a podpořil tak globální komunitu ve Winoně. Nowakowski řekl, že jeho pozice v Cotteru je prodloužením jeho let práce se zahraničními studenty, kteří zanechali nesmazatelnou stopu. Řekl: „Změnilo to můj život a udělalo to ze mě lepšího člověka, více rozumím světu… a chci se o tuto zkušenost podělit s ostatními.“

[email protected]

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *