Roundup: Moser z UVM se ujímá Slovenska |

Roundup: Moser z UVM se ujímá Slovenska |

BURLINGTON — Asistent trenéra hokejové univerzity ve Vermontu Scott Moser bude ve stejné funkci působit u slovenské juniorské reprezentace na mistrovství světa juniorů v hokeji 2023, které začalo v pondělí.

Turnaj 2023 bude probíhat od 26. prosince do 5. ledna v Atlantic Canada. Všechny turnajové zápasy budou vysílány živě na NHL Network ve Spojených státech.

„Scott Moser je i nadále hrdý na hokej UVM díky své účasti na mistrovství světa juniorů,“ řekl hlavní trenér Vermontu Todd Woodcroft v tiskové zprávě UVM. Scott bude ve Slovenské federaci působit třetí funkční období jako asistent trenéra. Celý hokejový tým UVM bude Scotta sledovat a fandit mu v jeho snaze o zlatou medaili.“

Moser bude pracovat pod hlavním trenérem Evanem Vincem. Ve skupině B se Slovensko utká se Spojenými státy, Finskem, Švýcarskem a Lotyšskem v Monctonu ve státě New Brunswick. Slováci zahajují turnaj v úterý 27. prosince proti Finsku v 11:00 (ET). První čtyři týmy v každé skupině postupují do čtvrtfinále v neděli 2. ledna.

zimní sporty

vysokoškolské hry

LAKE PLACID, NY — 1 443 sportovců je registrováno k účasti na světových univerzitních hrách v Lake Placid v roce 2023 na konečném seznamu soutěžících zveřejněném ve čtvrtek.

Ze seznamu vyplývá, že do soutěže přihlásilo sportovce 595 univerzit ze 43 zemí, mezi nimiž bude i 743 funkcionářů. Sportovci jsou nominováni svými příslušnými mezinárodními asociacemi studentů vysokých škol na základě výkonu v každém z jejich sportů.

Americký tým je největší se 150 sportovci, kteří budou soutěžit na domácím ledu a sněhu poprvé po půlstoletí, kdy se FISU Games v roce 1972 konaly v USA, rovněž v Lake Placid.

Druhým největším týmem po Spojených státech je Japonsko se 139 sportovci, následuje Kanada se 121 a následuje Česká republika s 94 závodníky, následovaná Koreou s 85. S jedním sportovním týmem budou čtyři země – Chorvatsko, Lucembursko , Mexiko. a Turecko.

READ  Řecký mistr stolního tenisu se kvalifikuje na pátou olympiádu

Zúčastní se i 58 sportovců z válkou zmítané Ukrajiny včetně mužského hokejového týmu.

Mezi uchazeči je i ženská hokejistka z Norwich University Lucy Bell, která hraje za tým Velké Británie.

Soutěží 832 sportovců a 611 sportovkyň. Nejoblíbenějším sportem je lední hokej, v mistrovství mužů a žen soutěží 488 sportovců. Následuje alpské lyžování se 194 závodníky, následuje běh na lyžích se 161, snowboarding se 118 a rychlé lyžování na krátké trati se 108.

12.–22. ledna 2023 Tento 11denní zimní multisportovní vzdělávací festival sdružuje vysokoškolské sportovce ve věku 17–25 let, aby se zúčastnili alpského lyžování, biatlonu, běhu na lyžích, curlingu, freestyle lyžování a freestyle lyžování. , krasobruslení, lední hokej, severská kombinace, rychlobruslení na krátké dráze, krasobruslení, skoky na lyžích a rychlobruslení.

86 soutěží ve 12 zimních sportech se bude konat na místech roztroušených po celé severní zemi, včetně Lake Placid, Saranac Lake, Wilmington, North Creek, Canton a Potsdam.

Když se 12. ledna v olympijském centru v Lake Placid zapálí pochodeň FISU na zahajovacím ceremoniálu, poprvé po čtyřech letech budou zahájeny hry FISU.

FISU Lake Placid Games 2023 se obvykle konají každé dva roky, což je první od roku 2019, kdy se hry konaly v ruském Krasnojarsku. Akce 2021, která se má konat ve švýcarském Lucernu, byla kvůli celosvětové pandemii zrušena.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *