Jak Boris Johnson pomohl Ukrajině koupit její zbraně

Devadesát minut poté, co ve čtvrtek rezignoval na funkci britského premiéra, zavolal Boris Johnson ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému. Řekl ukrajinskému vůdci, že jeho lid má ve válce proti Rusku neochvějnou podporu Spojeného království, a řekl, že Británie bude pokračovat v poskytování zásadní obranné pomoci tak dlouho, jak to bude možné. „Jsi hrdina, Volodymyre,“ řekl jeden z jeho asistentů, který volání poslouchal. „V této zemi tě všichni milují.“

Představitelé Británie a Spojených států uvedli, že v měsících, kdy Rusko napadlo Ukrajinu, se Británie stala pro Zelenského důležitým zprostředkovatelem. Částečný zprostředkovatel, Part Delivery Service, podpora Ukrajiny byla důležitou součástí Johnsonovy premiéry. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba ho v komentářích, které jeho ministerstvo zaslalo agentuře Reuters, označil za „skutečného přítele Ukrajiny“.

V době dezinformací a spousty informací, Kvalitní žurnalistika je důležitější než kdy jindy.
Když se přihlásíte k odběru, můžete nám pomoci příběh správně uvést.

přihlásit se nyní

Fotogalerie (kliknutím zvětšíte)

READ  Ukrajina tvrdí, že od začátku invaze bylo zabito 1300 jejích vojáků, když Rusko postupovalo ke Kyjevu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.