Brazilský Bolsonaro říká, že ho „nudí“ otázky týkající se počtu obětí COVID-19

Brazilský prezident Jair Bolsonaro v pondělí řekl, že se nechce „nudit“ otázkami ohledně vysokého počtu obětí v zemi na COVID-19. Informovala o tom agentura Reuters.

Když byl dotázán na 600 000 úmrtí na COVID-19 v Brazílii, Bolsonaro řekl: „Ve které zemi lidé nezemřeli? Řekněte mi to!“

Brazílie je po USA druhou zemí, která dosáhla temného stádia.

„Podívejte, nepřišel jsem se sem nudit,“ dodal.

Doposud v Brazílii zemřelo na COVID-19 601011 lidí, což je více než 21,5 milionu případů infekce.

Brazílie se snaží zvládnout rostoucí nákazu koronaviry, přičemž velká část populace viní Bolsonara a jeho vládu z toho, jak se s pandemií vypořádala. A Předchozí zpráva zmiňuje Jeho popularita dosáhla nového minima před prezidentskými volbami v příštím roce.

Bolsonaro byl také obviněn ze šíření dezinformací o koronaviru u několika lékařů v zemi tvrdí to Prezident zlehčuje závažnost epidemie.

Opakovaně také řekl, že vakcínu proti koronaviru nedostane.

„Vakcínu neberu, tečka,“ řekl v prosincovém televizním rozhovoru. nezávislý. „Myslíš, že je můj život v nebezpečí? To je můj problém, tečka.“

Loni také řekl, že bude „posledním Brazilcem“, který se nechá očkovat, a nebude vnucovat lidem z Brazílie žádný druh očkovacího mandátu.

Minulý měsíc to bylo nuceni do izolace Krátce po porušení pravidel a účasti na Valném shromáždění OSN bez očkování. Jeden z jeho pobočníků měl po rally pozitivní test na koronavirus.

READ  Dillí se vypíná, když koronavirus dusí indické zdravotní systémy

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *