CDC Varuje před náhlým vzestupem v případech RSV na jihu

„Kvůli této zvýšené aktivitě podporuje Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) širší testování RSV u pacientů s těžkým akutním respiračním onemocněním, kteří mají negativní test na virus SARS-CoV-2,“ uvedlo CDC ve varování . který způsobuje COVID-19.

“RSV může být spojeno s těžkým onemocněním u malých dětí a starších osob. Toto zdravotní poradenství slouží také jako připomínka zdravotnickému personálu, poskytovatelům péče o děti a pracovníkům zařízení dlouhodobé péče, aby se vyhnuli hlášení práce během svého akutního onemocnění – dokonce pokud mají negativní test na SARS-CoV -2 “.

Respirační syncyciální virus se šíří jako většina ostatních onemocnění dýchacích cest – malými kapičkami a na kontaminovaném povrchu.

„RSV je nejčastější příčinou bronchiolitidy a pneumonie u dětí mladších 1 roku ve Spojených státech. Kojenci, malé děti a starší dospělí s chronickým onemocněním jsou ohroženi závažným onemocněním z infekce RSV,“ uvedlo CDC .

“Každý rok ve Spojených státech vede RSV k přibližně 58 000 hospitalizací s úmrtím 100–500 u dětí mladších 5 let a 177 000 hospitalizací s 14 000 úmrtími u dospělých ve věku 65 let nebo starších.”

RSV je jeden z virů, který se objevuje častěji na podzim a v zimě, ale míra infekce se během pandemie snížila.

“Od konce března však CDC zaznamenala nárůst detekcí RSV hlášených Národnímu respiračnímu a enterovirovému sledovacímu systému (NREVSS), celostátní pasivní laboratorní monitorovací síti,” uvedlo CDC.

Šíření bylo pozorováno v Alabamě na Floridě, v Georgii, Kentucky, Mississippi, Severní Karolíně, Jižní Karolíně, Tennessee, Arkansasu, Louisianě, Novém Mexiku, Oklahomě a Texasu.

„Kvůli snížené cirkulaci RSV během zimních měsíců 2020–2021 může být u kojenců a malých dětí nyní vyšší riziko závažného onemocnění spojeného s RSV, protože za posledních 15 měsíců pravděpodobně neměly typické úrovně expozice RSV, “Řekl CDC. Nemoci.”

Neexistuje žádná specifická léčba viru.

READ  Studie naznačuje, že konec neandertálců je spojen s inverzí magnetických pólů Země | Věda

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *