CDC Varuje před náhlým vzestupem v případech RSV na jihu

„Kvůli této zvýšené aktivitě podporuje Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) širší testování RSV u pacientů s těžkým akutním respiračním onemocněním, kteří mají negativní test na virus SARS-CoV-2,“ uvedlo CDC ve varování . který způsobuje COVID-19.

„RSV může být spojeno s těžkým onemocněním u malých dětí a starších osob. Toto zdravotní poradenství slouží také jako připomínka zdravotnickému personálu, poskytovatelům péče o děti a pracovníkům zařízení dlouhodobé péče, aby se vyhnuli hlášení práce během svého akutního onemocnění – dokonce pokud mají negativní test na SARS-CoV -2 „.

Respirační syncyciální virus se šíří jako většina ostatních onemocnění dýchacích cest – malými kapičkami a na kontaminovaném povrchu.

„RSV je nejčastější příčinou bronchiolitidy a pneumonie u dětí mladších 1 roku ve Spojených státech. Kojenci, malé děti a starší dospělí s chronickým onemocněním jsou ohroženi závažným onemocněním z infekce RSV,“ uvedlo CDC .

„Každý rok ve Spojených státech vede RSV k přibližně 58 000 hospitalizací s úmrtím 100–500 u dětí mladších 5 let a 177 000 hospitalizací s 14 000 úmrtími u dospělých ve věku 65 let nebo starších.“

RSV je jeden z virů, který se objevuje častěji na podzim a v zimě, ale míra infekce se během pandemie snížila.

„Od konce března však CDC zaznamenala nárůst detekcí RSV hlášených Národnímu respiračnímu a enterovirovému sledovacímu systému (NREVSS), celostátní pasivní laboratorní monitorovací síti,“ uvedlo CDC.

Šíření bylo pozorováno v Alabamě na Floridě, v Georgii, Kentucky, Mississippi, Severní Karolíně, Jižní Karolíně, Tennessee, Arkansasu, Louisianě, Novém Mexiku, Oklahomě a Texasu.

„Kvůli snížené cirkulaci RSV během zimních měsíců 2020–2021 může být u kojenců a malých dětí nyní vyšší riziko závažného onemocnění spojeného s RSV, protože za posledních 15 měsíců pravděpodobně neměly typické úrovně expozice RSV, „Řekl CDC. Nemoci.“

Neexistuje žádná specifická léčba viru.

READ  Posádka SpaceX se po rekordní misi vrací na Zemi

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.