Laureátka Nobelovy ceny za mír Malala se vdává doma v Británii

LONDÝN (Reuters) – Dívčí vzdělávací aktivistka a nositelka Nobelovy ceny za mír Malála Júsufzajová, která v roce 2012 ve svém rodném Pákistánu ve věku 15 let přežila střelbu střelcem z Talibanu, uvedla, že se v pátek na sociálních sítích vdala.

Tato 24letá žena, která žije v Británii, řekla, že ona a její nový manžel, kterému říká pouze Aser, se vzali v Birminghamu a oslavili to doma se svými rodinami.

„Dnešek je vzácným dnem v mém životě. Moje rodina a já jsme se spojili, abychom byli celoživotními partnery,“ napsala na Twitter a ke svému příspěvku přidala čtyři fotografie.

Malála o svém manželovi kromě křestního jména neuvedla žádné další informace. Netizens ho identifikovali jako Asira Malika, generálního ředitele centra pro vysoké výkony Pákistánské kriketové rady. Reuters to nemohl potvrdit.

Malala je respektována v mnoha částech světa, zejména v západních zemích, pro svou osobní odvahu a výmluvnost při zastávání práv dívek a žen. V Pákistánu její aktivismus rozdělil veřejné mínění.

V červenci tohoto roku Malala pro British Vogue řekla, že si není jistá, zda se někdy vdá.

„Stále nechápu, proč by se lidé měli brát. Když chceš někoho mít ve svém životě, proč musíš podepisovat manželské papíry, proč ne jen partnerství?“ Řekla to v dlouhém profilu.

Komentář v té době vyvolal kritiku mnoha uživatelů sociálních sítí v Pákistánu.

(Zpráva Estelle Charbon; Střih Angus McSwan)

READ  Rebelové říkají: Přijměte náš verdikt nebo zamítněte příměří

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *