Rover NASA vyšetřuje „zahradní podlahy“ na dně marťanského jezera

Mnoho částí Persevering Rover je zobrazeno na tomto snímku z 13. července 2021. Vědecké přístroje jsou umístěny blízko země na konci robotické ruky roveru.

NASA / JPL-Caltech

Agentura NASA Vytrvalý vozítko na výletě po MarsuTo znamená zastávku pro prohlídku památek. Ve středu NASA sdílela záběry z silniční atrakce, která upoutala pozornost týmu roverů.

Zajímavým cílem je skála, která zbyla, když byl kráter Jezero jezerem, v dávné minulosti, kdy byl Mars vlhčí než dnes.

„Podívejte se na tu skálu, kterou jsem našel: vypadá to jako zahradní podlaha, pravděpodobně holá skála,“ NASA tweetovala Spolu s animací roveru kontrolujícího místo. “Materiál jako je tento, z počátků starověkého dna jezera, může pomoci zachytit tvar tohoto jezera.”

Vytrvalost spočívá v registraci několika dní na webu, abychom se podrobněji podívali. Rover má před sebou spoustu vědy, ale jednou z jeho hlavních misí je hledat důkazy o starodávném mikrobiálním životě na Rudé planetě. Bývalé jezero je ideálním místem k prozkoumání minulé obyvatelnosti Marsu.

Tyto marťanské kameny by vypadaly krásně podél zahradní cesty.

NASA / JPL-Caltech

Snímky sdílené NASA ukazují, že rover kontroluje „podlahy“ s převodovkou na konci jeho robotického ramene.

Rameno umožňuje, aby rover fungoval jako lidský geolog: nosením a používáním vědeckých nástrojů „rukou“ nebo věží, Řekla NASA ve vysvětlení roveru. „Ruční nástroje“ roveru extrahují jádra z hornin, pořizují mikroskopické snímky a analyzují elementární a minerální složení marťanských hornin a půd.

Robotický průzkumník NASA dorazil na Mars v únoru a je na své první oficiální vědecké expedici se svým společníkem Geniální vrtulník, který funguje jako průzkumník. Vyšetřování skalního podloží je známkou budoucí vědy, když si rover připomíná příběh starověké marťanské historie.

Následovat CNET. Vesmírný kalendář 2021 Držet krok s nejnovějšími letošními kosmickými novinkami. Můžete jej dokonce přidat do svého Kalendáře Google.

READ  Výzkumníci poprvé detekují světelně-akustické pulsy ve 2D materiálech

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *