Indie vrací nelegální přistěhovalce do Velké Británie výměnou za víza pro mladé pracovníky

Britský premiér Boris Johnson se setkal s indickým premiérem Narendrou Modim na bilaterálním setkání během summitu G7 ve francouzském Biarritzu 25. srpna 2019. Jeff J Mitchell / Pool prostřednictvím REUTERS

Británie a Indie podepsaly v úterý dohodu o přistěhovalectví a mobilitě, protože se snaží prohloubit hospodářské, kulturní a další vazby poté, co Spojené království opustí Evropskou unii, uvedl indický úředník ministerstva zahraničí.

Sandeep Chakravorty na tiskové konferenci uvedl, že dohoda poskytne lepší pracovní příležitosti pro 3 000 mladých indických profesionálů ročně, výměnou za dohodu Indie o zpětném převzetí kteréhokoli z jejích občanů žijících nelegálně ve Velké Británii.

Dohoda o migraci přichází poté, co obě země oznámily investici ve výši jedné miliardy liber (1,39 miliardy dolarů) do soukromého sektoru. Rozhovory o úplné obchodní dohodě mají začít na podzim. Přečtěte si více

„Je naší oficiální povinností vrátit indické občany, kteří nemají doklady nebo jsou v nouzi v zahraničí a neobdrží občanství ani povolení k pobytu,“ řekl Chakravorty.

Britské ministerstvo vnitra ve svém prohlášení uvedlo, že cílem dohody je přilákat „ty nejlepší a nejchytřejší a podpořit ty, kteří přicházejí do Spojeného království, legálními prostředky, přičemž se zastaví zneužívání systému a urychlí se odstraňování těch, kteří nemají právo být. “ ve Velké Británii “.

Imigrace byla vždy zdrojem sporů mezi oběma zeměmi, přičemž podobný návrh se v roce 2018 kvůli neshodám zhroutil.

V té době Londýn tvrdil, že ve Velké Británii žilo nelegálně až 100 000 Indů, ačkoli New Delhi toto číslo zpochybňuje.

Desítky tisíc Indů studují každý rok ve Velké Británii a Nové Dillí si stěžuje na nedostatek pracovních příležitostí, které mají k dispozici po dokončení studia.

Na začátku úterý indický premiér Narendra Modi stiskl svého britského protějška Borise Johnsona během telefonních rozhovorů o stavu dvou magnátů na útěku, Vijay Malia a Nirav Modi, po nichž je Nové Dillí hledáno kvůli obviněním z podvodu a předpokládá se, že jsou zapojeni. ve Velké Británii.

READ  Aljašský guvernér má pozitivní testy na COVID-19

Chakravorty dodal, že Johnson uvedl, že čelí některým „právním překážkám“, ale byl odhodlán je co nejdříve vydat do Indie.

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.