Indie vrací nelegální přistěhovalce do Velké Británie výměnou za víza pro mladé pracovníky

Britský premiér Boris Johnson se setkal s indickým premiérem Narendrou Modim na bilaterálním setkání během summitu G7 ve francouzském Biarritzu 25. srpna 2019. Jeff J Mitchell / Pool prostřednictvím REUTERS

Británie a Indie podepsaly v úterý dohodu o přistěhovalectví a mobilitě, protože se snaží prohloubit hospodářské, kulturní a další vazby poté, co Spojené království opustí Evropskou unii, uvedl indický úředník ministerstva zahraničí.

Sandeep Chakravorty na tiskové konferenci uvedl, že dohoda poskytne lepší pracovní příležitosti pro 3 000 mladých indických profesionálů ročně, výměnou za dohodu Indie o zpětném převzetí kteréhokoli z jejích občanů žijících nelegálně ve Velké Británii.

Dohoda o migraci přichází poté, co obě země oznámily investici ve výši jedné miliardy liber (1,39 miliardy dolarů) do soukromého sektoru. Rozhovory o úplné obchodní dohodě mají začít na podzim. Přečtěte si více

„Je naší oficiální povinností vrátit indické občany, kteří nemají doklady nebo jsou v nouzi v zahraničí a neobdrží občanství ani povolení k pobytu,“ řekl Chakravorty.

Britské ministerstvo vnitra ve svém prohlášení uvedlo, že cílem dohody je přilákat „ty nejlepší a nejchytřejší a podpořit ty, kteří přicházejí do Spojeného království, legálními prostředky, přičemž se zastaví zneužívání systému a urychlí se odstraňování těch, kteří nemají právo být. “ ve Velké Británii “.

Imigrace byla vždy zdrojem sporů mezi oběma zeměmi, přičemž podobný návrh se v roce 2018 kvůli neshodám zhroutil.

V té době Londýn tvrdil, že ve Velké Británii žilo nelegálně až 100 000 Indů, ačkoli New Delhi toto číslo zpochybňuje.

Desítky tisíc Indů studují každý rok ve Velké Británii a Nové Dillí si stěžuje na nedostatek pracovních příležitostí, které mají k dispozici po dokončení studia.

Na začátku úterý indický premiér Narendra Modi stiskl svého britského protějška Borise Johnsona během telefonních rozhovorů o stavu dvou magnátů na útěku, Vijay Malia a Nirav Modi, po nichž je Nové Dillí hledáno kvůli obviněním z podvodu a předpokládá se, že jsou zapojeni. ve Velké Británii.

READ  Čínská zoo se snaží předat rotvajlerovi jako vlka

Chakravorty dodal, že Johnson uvedl, že čelí některým „právním překážkám“, ale byl odhodlán je co nejdříve vydat do Indie.

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *