Recenze: Thriller Don March odehrávající se v západním Německu | Recenze knih

Na začátku své dlouhé kariéry rozhlasového a televizního novináře v St. Louis podepsal Don Marsh jako reportér v tehdejším západním Německu smlouvu s AFN Armed Forces Network.

AFN dala německým džunglím elektronickou chuť domova. AFN dala Marshovi skutečnou chuť života v Německu 60. let – chuť, kterou zažil ve svém nejnovějším thrilleru Shadows Know.

Hlavního hrdinu obsadil Hank Tollar, reportér deníku Stars and Stripes pro americké vojáky v zahraničí, Hank Tollar. Ve složitém spiknutí se Toular ocitá uprostřed násilné kampaně francouzských teroristů v Německu s cílem svrhnout Charlese de Gaulla a vrátit Alžírsko pod francouzskou nadvládu.

Vysoce nepravděpodobné Marshovo spiknutí se táhne napříč Německem a Francií a po krátkém mezipřistání v Baltimoru skončí bojem ve Vietnamu. Čtenáři se ocitnou zapleteni do vedlejší zápletky týkající se vztahu hrdiny Tolara s nápadně atraktivní česko-německou ženou, která má svá tajemství.

Přiznejte však Marshovi zásluhy za jeho západoněmecký způsob života se spoustou špatných vzpomínek. Jak řekl německý fotograf nováčkovi Tolarovi: „Jak znáš stále více lidí, nenajdeš nikoho, kdo by přiznal nějaké nacistické napojení…rodinu…přátele. Dokonce ani nepřiznají, že bojovali proti spojencům.“ S kýmkoli jsem mluvil, bojoval s Rusy na východní frontě. Garantuji vám, že lidé na východě říkají, že bojovali proti spojencům.“

Ale gramatickí puristé si povzdechnou nad spoustou chybějící Marshovy interpunkce – čárky a otazníky se zatoulají, někdy s nimi nabývají významu.

Například ta nápadně atraktivní žena se v jednu chvíli ptá kolegy Tollara: „Proč nemůžeš zavřít ústa? Je to reportér pro Krista.“

co? Mysleli jsme, že je to reportér Stars and Stripes.

Harry Levins odešel z Manchesteru v roce 2007 jako hlavní spisovatel pro Post-Dispatch. V letech 1964-1965 byl poručíkem pěchoty umístěným v západním Německu.

READ  Tick ​​tock: společnost, která udržuje Prahu v chodu

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.