První olympijský zápas v plážovém volejbalu byl zrušen kvůli COVID-19

TOKIO – Poslední olympijské hry se konají v Tokiu, které se po ročním zpoždění kvůli pandemii koronaviru konají pod přísnými omezeními.

První zápas olympijského turnaje v plážovém volejbalu byl zrušen, protože český hráč měl pozitivní test na COVID-19.

Markéta Sluková byla na začátku tohoto týdne pozitivně testována, což vedlo k odchodu jejího a partnera Barbory ​​Hermanovy z Tokijských her.

Češi měli hrát tým z hostitelské země, který se chystal poprvé zúčastnit olympiády. Místo toho si vítězství standardně připsal japonský pár Megumi Murakami a Miki Ishii.

Slokova je jedním z nejméně tří členů českého týmu, kteří mají od příjezdu do Japonska pozitivní test na virus, včetně plážového volejbalisty mužů Ondřeje Perušiče.


Sledujte všechny události olympijských her 2020


Tým uvedl, že vyšetřuje, zda je vypuknutí COVID-19 spojeno s jeho charterovým letem do Tokia.


Německý cyklista Simon Geschke byl diskvalifikován ze silničního závodu mužů poté, co měl pozitivní test na koronavirus.

Německý tým říká, že Geschke měl původně pozitivní test v pátek a jeho výsledek byl potvrzen dalším testem později během dne.

Německý Simon Geschke se účastní závodu jednotlivců v silniční cyklistice mužů na Letních olympijských hrách 2016 v brazilském Rio de Janeiru ve středu 10. srpna 2016.
Německý lékař Simon Geschke měl pozitivní test na COVID-19.
Obrázek Briana Lennona / Pool přes AP

Německo říká, že spolujezdci Nikias Arndt a Maximilian Schachmann směli v sobotu závodit. Čtvrtý jezdec týmu Emmanuel Buchmann byl Geschkeovým spolubydlícím a přes noc čekal na výsledek dalšího testu PCR na virus. Zaměstnanci byli testováni negativně.

Geschke byl vítězem etapy Tour de France v roce 2015.

Německý silniční závodní tým žije v hotelu, nikoli v olympijské vesnici.

Geschke říká, že na olympiádě dodržoval hygienická pravidla. „Cítím se dobře fyzicky, ale emocionálně je to pro mě opravdu hrozný den,“ dodává.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *