Produkce: Peter Kereks Slovensko/česko/maďarský dokumentární maratón střílí

Přes historii Maratón, odehrávající se více než sto let v malém městečku Košice ve střední Evropě, poznáváme příběhy utkané po celém světě. Příběhy těch, kteří utíkají za svobodou, předbíhají čas, utíkají. Historie města a historie Maratonu se stírají dohromady. Od prvního maratonu je Kossis součástí čtyř různých vlád. Režim se změnil, ale maraton se zastavil. Modré čáry na této stezce a silnici označují cestu zpět do minulosti. Dárek, který se běžcům v podzimní ranní mlze za obloukem vytrácí do paměti.

„Maraton jsme natáčeli v letech 2022 a 2023. Vzhledem k tomu, že jde o obrovskou akci s 15 tisíci běžců rozložených na 42 kilometrech, vytvořili jsme 10 posádek, které budou točit maraton a naše protagonisty zároveň,“ juniorská producentka Tereza Tokarová. film Kerex řekl FNE.

Výroba, která byla zahájena v říjnu 2022 na Mezinárodním maratonu míru v Košicích, má probíhat do června 2024. Téměř 30 z plánovaných 60 natáčecích dnů se odehrálo na Slovensku (Košický kraj) a na místě. Maratonský tréninkový kemp v Keni Zbývající výroba probíhá v Košicích, Keni, Maďarsku a České republice.

„Během našeho výzkumu jsme objevili unikátní příběhy. Našli jsme muže, který uběhl nejdelší vzdálenost na Měsíc, fyzioterapeuta, který pacienty postavil na nohy, ale také sám uběhl více než 100 maratonů, příběhy lidí, kteří nikdy neuměli běhat a , naopak příběhy těch, kteří běželi neochotně… Maratony Mozaika příběhů od běžců a diváků,“ řekl FNE režisér a producent Peter Gereks.

Producenty filmu jsou Peter Kereks a Teresa Tokarová film Kerex Ve výrobě s češtinou Film o hypermarketumaďarský Obrázek EclipseThe Rozhlas a TV Slovensko A tohle Česká televize. Tento projekt je podporován Slovenský audiovizuální fondCreative Europe Media, Zlatokop a Košický samosprávný kraj (Projekt Terra Incognito).

READ  Pořadatelé Severní Makedonie a Česká republika se dostali do finále, aby si zajistili postup - Mistrovství Evropy FIBA ​​​​U20 2023, divize B

Dokončení a uvedení filmu se očekává v zimě 2024/2025. Filmtopie Film bude distribuován na Slovensku.

Informace o produktu:

Výrobce:
film Kerex (Slovensko)
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Chcete-li jej zobrazit, musí být povolen JavaScript.

Přidružení producenti:
Film o hypermarketu (Česká republika)
Obrázek Eclipse (Maďarsko)
Rozhlas a TV Slovensko (Slovensko)
Česká televize

dluh:
Režie: Peter Gereks
Scénář: Peter Gereks
DoP: Martin Koller
Střih: Martin Pica
Asistentka režie: Paula Maľárova

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *