Přidání soli do jídla může zvýšit riziko onemocnění ledvin až o 11 procent

Ačkoli cukrovka a vysoký krevní tlak jsou považovány za nejčastější Příčiny chronického onemocnění ledvinNový výzkum zjistil, že rutinní přidávání soli do jídla může zvýšit vaši šanci na rozvoj tohoto stavu až o 11 procent.

Chronické onemocnění ledvin postihuje asi 37 milionů dospělých ve Spojených státech. Vyplývá to z údajů Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Toto onemocnění, které se obvykle vyvíjí pomalu, nakonec způsobí, že ledviny člověka nejsou schopny dostatečně filtrovat přebytečný odpad a vodu z krevního zásobení těla. To může vést k dalším zdravotním problémům.

Pokud onemocnění progreduje do úplného selhání ledvin, může být nutná dialýza nebo transplantace ledviny. studie, Publikováno v JAMA Network OpenStudie zahrnovala 465 288 lidí ve věku 37 až 73 let, kteří na začátku studie netrpěli onemocněním ledvin a jejichž zdravotní a stravovací návyky byly sledovány více než tucet let. Během tohoto období se u 22 031 účastníků rozvinulo onemocnění ledvin.

Celkově vědci zjistili, že čím více účastníků studie přidalo do jídla kuchyňskou sůl, tím pravděpodobněji se u nich rozvine onemocnění ledvin.

Ve srovnání s účastníky, kteří jen zřídka nebo nikdy nepřidávali sůl navíc, měli ti, kteří uvedli, že někdy přidávají sůl do svého jídla, o 4 % vyšší pravděpodobnost vzniku onemocnění ledvin, přičemž riziko se zvýšilo na 7 % u těch, kteří ji obvykle přidávali, a 11 % u těch, kteří řekl. Do jídla vždy přidávali sůl.

„Snížení frekvence přidávání soli do jídel u stolu může být cennou strategií snižování soli,“ napsali vědci. [chronic kidney disease] Nebezpečí pro širokou veřejnost.“ Jinými slovy, odložte slánku.

Tento článek je součástí série The Post „The Big Number“, která se rychle podívá na statistickou stránku zdravotních problémů. Další informace a související výzkumy jsou dostupné prostřednictvím hypertextových odkazů.

READ  Vědci mají kontroverzní teorii o tom, jak a jak rychle vznikla Země

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *