Lidé varovali před japonskou sopkou chrlící oblaky popela

Tokio (Reuters) – V Japonsku vybuchla sopka, která ve středu vyslala míle popela na oblohu a přiměla úředníky varovat před nebezpečím lávových proudů a skalních vodopádů, ale nebyly hlášeny žádné zranění ani zranění.

Japonská meteorologická agentura uvedla, že hora Aso, turistická destinace na hlavním jižním ostrově Kjúšú, vyslala oblaky popela vysoké 3,5 kilometru (2,2 míle), když vybuchly kolem 11:43 hodin (0243 GMT).

Zvýšila výstražnou úroveň sopky na 3 na stupnici 5, řekla lidem, aby se nepřibližovali, a varovala před nebezpečím velkých balvanů a lávových proudů v okruhu asi 1 kilometr (0,6 mi) kolem kráteru Nakadaki. .

Místní policie uvedla, že od středečního večera nejsou žádné zprávy o zraněných nebo nezvěstných a 16 lidí, kteří se v ten den prošli po hoře dříve, se bezpečně vrátilo.

Televizní sítě vysílaly nad rýžící se oblohou oblaky tmavého popela, které rychle zakrývaly velké pruhy hory.

Meteorologická agentura dodala, že popel padající z 1592 metrů vysoké hory v prefektuře Kumamoto má zaplavovat okolní města až do pozdního odpoledne.

Mount Aso měla malou erupci v roce 2019, zatímco nejhorší japonská sopečná katastrofa za téměř 90 let zabila 63 lidí na Mount Ontake v září 2014.

(Hlášení Joo Min Park, dodatečné hlášení od Kiyoshi Takenaka); Úpravy Clarence Fernandez a Kim Coogle

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

READ  Indický klimatický aktivista Disha Ravi propuštěn na kauci

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *