Evropa promarnila svou šanci zastavit třetí vlnu. Další mohou být Spojené státy

V pondělí opět vstoupily velké části Itálie včetně měst Řím a Milán Přísné pojištěníZatímco ve Španělsku se všechny regiony kromě Madridu rozhodly omezit cestování během nadcházejících velikonočních svátků. Německé hlavní město Berlín také zastavilo plánované uvolňování s odvoláním na rostoucí počet případů Covid-19.

Kritici tvrdí, že nová omezení přišla příliš pozdě a že současné problémy v Evropě lze vysledovat až k politikům, kteří touží po uvolnění.

„Druhá vlna ještě neskončila, výluka se zastavila velmi brzy, aby lidé mohli nakupovat na Vánoce,“ řekla CNN francouzská epidemiologka Catherine Hill. Řekla, že úroveň infekce zůstala na vysoké úrovni. „Nedávno vstup na jejich JIP.“ [been increasing] Situace je nyní pravidelně kritická v několika částech země, včetně Velké Paříže. “

A Nejvíce nakažlivá varianta viru7, běžně známý jako B.1.1.7, se zdá být společným viníkem chaosu. Nové předběžné údaje zveřejněné v British Medical Journal naznačují, že kmen, který byl poprvé objeven loni ve Spojeném království, Může to být také smrtelnější.

Alessandro Grimaldi, ředitel infekčních nemocí v nemocnici Salvatore v italském městě L’Aquila, řekl CNN, že nová, nakažlivější alternativa „změnila hru“ a dodala, že „opatření přijatá k prevenci infekce musí být nevyhnutelně více.“ Násilné . “

Varovala před tím před téměř dvěma měsíci Světová zdravotnická organizace, když vyšlo najevo, že ve většině Evropy převládá britská varianta. „Jakmile se stane převládající, může to mít vliv na křivku epidemie obecně a vést k potřebě restriktivnějšího přístupu k veřejnému zdraví a sociálním opatřením, která musí být zavedena, aby přenosové rychlosti mohly klesnout,“ hlavní pohotovostní pracovník WHO pro Evropu tehdy řekla Catherine Smallwoodová.

Nyní se to stalo. Německé centrum pro kontrolu nemocí oznámilo 10. března, že britská varianta se stala dominantním plemenem v Německu. Nová alternativa je podle tamních zdravotnických pracovníků také zodpovědná za většinu nových případů ve Francii a Itálii. Ve Španělsku je nyní B.1.1.7 převládajícím kmenem v devíti z 19 regionů země.

Zhoršující se situace v Evropě se pro Spojené státy stala varovným příběhem. Alternativa, která způsobila obnovenou krizi na celém kontinentu, se rychle šíří také ve Spojených státech. A předpověděli to americká Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Stane se dominantní dynastií Ve Spojených státech do konce tohoto měsíce nebo začátkem dubna.

Existuje však i další důvod, proč jsou američtí odborníci znepokojeni tím, co se v současnosti v Evropě děje.

Německo, Francie, Itálie a Španělsko odvrátily obrovský nárůst infekcí Spojené království bylo paralyzováno Po vánočních svátcích. Úroveň jejich infekce byla stabilní nebo vykazovala známky poklesu jen před několika týdny. Když začaly roubovací operace, i když pomalu, po celém kontinentu, lidé začali vidět světlo na konci tunelu.

I když se trendy zdají slibné, počty případů zůstávají extrémně vysoké. Grimaldi řekl, že se to stalo velkým problémem, když začala nová vlna – což způsobilo nutnost nových uzamčení.

READ  Ruská jednotka Pirs se úspěšně oddělila od Mezinárodní vesmírné stanice, aby uvolnila místo pro příchozí Nauku

„Není snadné provést uzamčení kvůli ekonomickému zoufalství, které přináší … změně životního stylu, kterou přináší,“ řekl. Jsou však nepostradatelné při pokusu zastavit virus ».

Uvedl, že údaje z nedávné studie Boloňské univerzity ukázaly, že přísnější opatření k blokování, která se v Itálii označují jako „červené zóny“, již fungují – což má za následek pokles počtu úmrtí souvisejících s Covidy až o 91%.

Zpoždění v rozhodnutí uvalit blokování může být smrtelné. Britská expertní skupina Resolution Foundation ve čtvrtek uvedla, že na Covid-19 zemřelo dalších 27 000 lidí, protože vláda odložila začátek nedávného uzavření země na leden, a to navzdory důkazům o rychlém nárůstu případů v prosinci.

Američtí úředníci v oblasti veřejného zdraví jsou znepokojeni Spojené státy se ubírají stejným směrem – některé země začaly zmírňovat bezpečnostní opatření, i když počet případů stále roste. „Když uvidíte náhorní plošinu s 60 000 případy denně, je velmi slabý čas zvýšit počet případů a vrátit se zpět. Přesně to se stalo v Evropě,“ Anthony FauciŘeditel Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci pro CNN.

Poznamenal, že po slibném poklesu počtu Covid-19 některé evropské země odvolávají svá opatření v oblasti veřejného zdraví vedoucí k novým maximům.

Mike Tildesley, expert na modelování infekčních nemocí na univerzitě ve Warwicku a vědecký poradce britské vlády, uvedl, že pomalé šíření vakcín v mnoha evropských zemích znamená, že čelí většímu riziku, že uvidí velké vlny nových případů. Řekl: „Bohužel, dokud se země nepřiblíží imunitě stáda, je možné, že budeme svědky vln infekce, které se budou objevovat, když se země budou pohybovat mezi fázemi uzavření.“

Grimaldi uvedl, že zatímco očkování hraje hlavní roli v boji proti epidemii, mělo by jít ruku v ruce s bezpečnostními opatřeními, protože čím déle se virus šíří mezi populací, tím větší je šance mutace. Řekl: „Virus se pokusí přežít navzdory vakcíně, takže uzamčení je jediným způsobem, jak zabránit šíření viru.“

Bez globálního očkovacího plánu mohou varianty koronaviru vést k nespočetným úmrtím

Nový model zveřejněný ve čtvrtek v časopise The Lancet ukazuje, že vakcíny samy o sobě nemusí stačit k potlačení epidemie, zdůrazňuje spíše potřebu postupného uvolňování omezení než opětovného otevírání Velkého třesku.

READ  Nově objevený dinosaurus Iani může být „posledním výdechem“ tohoto druhu na měnící se planetě

Hill, francouzský epidemiolog, dodal, že testování by také mělo zůstat klíčovou součástí strategie. „Pro zvládnutí epidemie je třeba důkladně otestovat populaci, aby bylo možné najít a izolovat nosiče viru,“ uvedla s odkazem na odhadovaných 50% infekcí způsobených jednotlivci, kteří nevědí, že mají Covid-19.

Nová vlna vyšších čísel případů se neomezuje pouze na Evropu. Podle poslední situační zprávy Světové zdravotnické organizace počet případů za poslední týden globálně vzrostl o 10% na více než 3 miliony hlášených nových případů.

Počet nových případů dosáhl vrcholu počátkem ledna, poté však poklesl po dobu čtyř po sobě jdoucích týdnů a poté za poslední tři týdny vzrostl. Počet umírajících lidí stále klesá a minulý týden klesl na méně než 60 000 za týden, což se poprvé stalo od začátku listopadu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *