Předseda vlády České republiky uvedl, že Francie poskytne 100 000 vakcín

Soubor: Český premiér Andrej Babiš přijíždí na dvoudenní summit EU v Bruselu.

PRAHA (Reuters) – Český premiér Andrej Babiš ve čtvrtek řekl tiskové agentuře CTV, že Česká republika obdrží do poloviny března 100 000 dávek vakcíny Pfizer / BioNTech pro koronaviry z Francie.

Češi byli v posledních týdnech sužováni propuknutím infekce a vyhledali pomoc u spojenců. V zemi je jeden z nejvyšších výskytů COVID-19 na světě, pokud jde o infekce a úmrtí na milion lidí.

Pražská vláda se snaží zpřísnit uzávěry a zrychlit očkování, aby zmírnila tlak na nemocnice, z nichž mnohé fungují téměř na maximum.

Francie uvedla, že studuje žádosti těžce zasažených zemí, jako je Česká republika, o „půjčení“ dávek v březnu, které budou v dubnu vráceny prostřednictvím společného mechanismu nákupu vakcín v Evropské unii.

Úředník francouzského předsednictví řekl agentuře Reuters, že z evropské solidarity vyplývá, že kdokoli může zasáhnout.

Vzhledem k problémům s dodávkami zaostává Česká republika za průměrnou mírou očkování v Evropské unii podle našeho světa v datech. Podle údajů ministerstva zdravotnictví s 10,7 miliony obyvatel podala 600 000 dávek vakcín, včetně 226 780 lidí, kteří dostali injekce.

Babiš uvedl, že středoevropská země komunikuje ohledně vakcín s dalšími zeměmi Evropské unie kromě Francie.

Češi dostali tento týden několik tisíc dávek vakcíny Moderna z Izraele, což v předvádění očkování překonalo svět.

Sousední Slovensko, které stejně zasáhla nová vlna infekcí, vyzvalo partnery Evropské unie k očkování.

(Zpráva Roberta Muellera v Praze, další zpráva od Michelle Rose v Paříži; autor Jason Hovet; redakce: Francis Kerry a Mark Heinrich)

READ  Japonské hvězdy Ohtani a Sasaki dělají z českých hráčů fanoušky

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *