Karlovy Vary otevírají s Ruskem, Ukrajinou a Čínou Komentáře od hostitele – The Hollywood Reporter

Karlovy Vary otevírají s Ruskem, Ukrajinou a Čínou Komentáře od hostitele – The Hollywood Reporter

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odstartoval v pátek večer hvězdným galavečerem, jehož zahajovací ceremoniál zahrnoval i spoustu humoru a politické komentáře českého herce a televizního moderátora Marka Ebena.

„Vážení zahraniční návštěvníci, vítejte v České republice,“ řekl na začátku akce, než zdůraznil, že od svého vzniku se jeho země „nikdy nesnažila okupovat území jiné země“, uvádí překlad poskytnutý online. sluchátka. „Malý prostor, který máme, je pro nás dostačující,“ dodal.

Tento komentář byl brán jako poznámka o ruské invazi na Ukrajinu, na kterou myslelo mnoho účastníků loňského ročníku festivalu. Zdálo se, že hostitel také odkazuje na okupaci Polska a bývalého Československa nacistickým Německem a řekl, že jeho země nikdy nenapadla Německo ani Polsko.

Eben později ve svém úvodním monologu upozornil, že letošní karlovarská soutěž sestávala z 11 filmů místo 12. Několik dní před vyhlášením soutěže čínská vláda zakázala promítání čínských filmů v České republice, řekl a označil to za „objednávku“ z Pekingu. To znamená, že čínský film, který se má zúčastnit soutěže, nemůže být součástí soutěže.

Moderátor neuvedl podrobnosti o názvu dotyčného čínského filmu, který festival nikdy neoznámil.

Eban ale zdůraznil, že pekingský zásah byl také důkazem vlivu filmů. „To jen ukazuje sílu filmu,“ řekl Eben. „Je to jako diplomacie.“

READ  Filmový festival Evropské unie jde digitálně

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *