Čínský prezident na setkání finanční ekonomiky zdůrazňuje „společnou prosperitu“

Čínský prezident Si Ťin -pching

Aris Messines | bazén | Reuters

Peking – čínský prezident Xi Jinping Na finančním a ekonomickém setkání v úterý zdůraznil potřebu podporovat umírněné bohatství pro všechny – popř Myšlenka „sdílené prosperity“, která podle analytiků stojí za poslední regulační kampaní v technologických společnostech.

Je pozoruhodné, že schůzka byla první veřejně vedenou prezidentem Si od klidného dvoutýdenního období. Čínští vůdci obvykle tráví začátek srpna v tajných politických diskusích v letovisku v Beidaihe, asi tři hodiny jízdy východně od Pekingu.

Setkání vyzvalo k „rozumné úpravě nadměrného příjmu a podpoře skupin a společností s vysokými příjmy, aby se více vracely do společnosti“. Sdělila to čínská oficiální médiaPodle překladu CNBC.

Státní sdělovací prostředky uvedly, že vedoucí představitelé také upřesnili, že sdílená prosperita neznamená prosperitu jen pro některé a není to nějaká forma rovnoměrného rozdělení. Zpráva uvádí, že postup k cíli bude probíhat ve fázích.

Dosažení „společné prosperity“ se v posledních měsících ukázalo jako ústřední téma čínské politické diskuse. Termín je obecně chápán jako umírněné bohatství všech, nejen těch několika. Zůstává ale vágním a často používaným sloganem.

Yu Su, hlavní ekonomka Economist Intelligence Unit, ve svém prohlášení uvedla, že očekává, že úřady budou při implementaci pragmatické.

„Vzhledem k tomu, že zvyšování daní skupinám s vysokými příjmy a návratnost kapitálu může omezit investice a potenciálně vést k odlivu kapitálu, čínská vláda nebude zcela ignorovat dopad politik přerozdělování na ekonomiku,“ řekla.

Dodalo, že privatizace veřejných služeb, jako je vzdělávání, péče o seniory nebo Medicare, pravděpodobně zpomalí, přičemž úřady se přinejmenším zpřísní v kontrole cen a dostupnosti.

Nerovnost příjmů se za posledních několik desetiletí mezi 1,4 miliardami lidí v Číně zvýšila. Prvních 10% populace vydělalo 41% národního důchodu v roce 2015, což je nárůst z 27% v roce 1978 Odhady zveřejněné v roce 2019 profesorem Pařížské ekonomické školy Thomasem Pikettym a jeho týmem.

READ  Požár v honduraské věznici a nepokoje si vyžádaly nejméně 41 mrtvých

Polovina populace s nižšími příjmy však viděla, že jejich podíl na národním důchodu klesl na zhruba 15%, oproti 27% v roce 1978.

V letošním roce byl průměrný disponibilní příjem obyvatel měst v přístavu Šanghaj na obyvatele 7058 juanů (1091 amerických dolarů) za měsíc, mnohem vyšší než 4021 juanů ve městech po celé zemi a mnohem vyšší než 1541 juanů pro obyvatele venkova. data ukázala.

Tvrdila to čínská vláda Odstranění extrémní chudoby v zemi Ke konci loňského roku. To byl první krok k dosažení dlouhodobé závazky Vládnoucí Komunistická strana Číny, která v červenci oslavila sté výročí.

Přečtěte si více o Číně z CNBC Pro

„Podrobně v cíli„ Sdílená prosperita “Čína zdůraznila své úsilí o vyvážení ekonomiky směrem k zaměstnanosti a řešení sociální nerovnosti prostřednictvím přerozdělování, dobrých životních podmínek, daní a inkluzivního vzdělávání,“ uvedli analytici Morgan Stanley ve zprávě distribuované ve středu. – „Zvyšování podíl skupiny se středními příjmy na ekonomice. “

Na základě vrcholného zasedání hospodářské politiky analytici uvedli, že očekávají další opatření na podporu hospodářského růstu, jako je snížení míry rezerv.

Červencová data ukázala, že čínský ekonomický růst zpomalil více, než analytici očekávali, včetně údajů o výdajích jednotlivých čínských spotřebitelů.

Ekonomové však poznamenávají, že růst není pro Peking letos tak důležitý jako řešení dlouhodobých problémů, jako je hromadění dluhu a rizika na rozsáhlém realitním trhu.

„Finance jsou jádrem moderní ekonomiky a mají vazby na rozvoj a bezpečnost,“ uvedl překlad státních médií CNBC s odkazem na poznámky Xi na úterní schůzce. „Musíte dodržovat zásady marketingu a právního státu a koordinovat prevenci a řešení hlavních finančních rizik.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *