Kanada dominuje České republice a v mužském hokejovém světě postoupila do zápasu o zlato

Kanada a Finsko vyhrály sobotní semifinále a připravily třetí zápas o zlatou medaili mezi týmy na mistrovství světa v hokeji IIHF.

Finsko vyhrálo zlato na Slovensku v roce 2019, turnaj 2020 byl kvůli epidemii zrušen a Kanada loni získala zlato v Lotyšsku. Tentokrát bude Ice na nedělním šampionátu v Nokia Areně doma ve Finsku.

„Víme, že se budova otřásá a Finové hrají doma o zlato,“ řekl kanadský forvard Dylan Coshens. „Ale musíme se pokusit o silný start, nevzdávat se.“ [Finland] Vybudujte impuls od svých fanoušků.“

Kozans zaznamenal dva góly a jednu asistenci při výhře Kanady 6:1 nad Čečenskem. Ve druhém semifinále Finsko porazilo Spojené státy 4-3.

Kanada se v polovině druhé třetiny prosadila třemi góly během tří minut a 19 sekund. Gól Kenta Johnsona byl vtěsnán mezi přesilovkovou branku Adama Loriho a Matta Purcella.

„Čeští hráči předvedli dobrý výkon na penalty ve všech zápasech a my jsme dnes večer dokázali využít nějakou přesilovku,“ řekl kanadský hlavní trenér Claude Julian. „Budeme mít nějaký čas na prostudování finského trestného zabíjení a vymyslíme řešení, které bude proti sexu fungovat tak dobře, jak jen můžeme.

„Víme, že Finsko je silné ve speciálních týmech, takže se zítra večer těšte na těžký zápas.“

Viz | Kanada postupuje do 3. finále v řadě v mužském hokejovém světě:

Kanada porazila Čechova a postoupila do finále mistrovství světa v hokeji

Adam Lori skóroval 6-1 pro Kanadu 6-1 v semifinále, aby zpečetil druhou třetinu.

Za Cheyenne načal skóre David Crazy a v první třetině vyrovnal Kozans. Drake Fatherson udělal dva příspěvky do Kanady.

Cole Chillinger měl pojistný gól pro Kanaďany, kteří porazili Sekia 35-26. Kanadský blogger Chris Dredger provedl 25 zákroků.

READ  Rozvíjející se trhy – chilské peso dosáhlo nebývalého pádu, česká koruna po zvýšení cen oslabila

„Do zítřka [Finnish fans]Bude tam nějaké utrpení a musíme s tím bojovat, „řekl Pierre-Luke Dubois, kanadský průkopník.“ Hodně si věříme a víme, co můžeme udělat.“

Američané se v neděli utkají s Československem o bronz.

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."