Krejčíková se těší, že se v úvodu sezony utká s Bencicovou

Tenis – finále mistrovství WTA – Center of America Tenis, Guadalajara, Mexiko – 17. listopadu 2021 Česká republika Barbora Krejšičová slaví vítězství ve finále čtyřhry s Katrinou Siniakovou proti Tchajwance Hsieh Su Wei a Belgii Elise Mertens Reuters/Henri Romero

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

SYDNEY (Reuters) – Šampionka French Open Barbora Krejšíková si užije těžký start do sezony 2022, když se připravuje na Australian Open proti Belindě Bencicové v úvodním kole Sydney Classic.

Češka, třetí v Sydney a pátá na světě, vyhrála svůj první grandslamový titul na French Open v červnu a doufá, že si svou úroveň přenese i do roku 2021, kdy se utká se Švýcarkou.

„Loni jsem hrála s Belindou a byl to velmi těsný zápas, velmi těžký zápas,“ řekla Krežiková o bývalé světové čtyřce na nedělní tiskové konferenci.

„Známe se dlouho. Trénovali jsme. Tady jsme vlastně taky cvičili.

„Vždy je dobré začít s opravdu dobrým hráčem, takže se moc těším a myslím si, že to bude skvělý zápas.

„Když hrajete turnaj jako je tento, což je opravdu vysoký turnaj s nejlepšími hráči, už neexistují žádné jednoduché zápasy. Už to není tak, že byste hráli různé turnaje.“

Sólový úspěch Krijikové přišel loni poté, co se prosadila jako jedna z předních deblových hráček ve hře.

Vyhrála titul ve Wimbledonu 2018 a French Open, než loni v létě získala titul na Roland Garros a po boku Katriny Siniakové zlatou medaili na olympijských hrách v Tokiu.

„To, co se stalo loni, je naprosto úžasné,“ řekla Křijíková, trojnásobná vítězka titulu smíšené čtyřhry Australian Open.

READ  Blackhawks mailbag: Kdo by měl být příštím trenérem, GM? Měl by Kirby Dash přejít na křídlo?

„Jsem opravdu šťastný a jsem spokojený s tím, jak jsem hrál a jak se mi dařilo. Chci říct, o prázdninách jsem se jen snažil přijmout to, co se stalo.