Česká republika převáží 56 modernizovaných obrněných vozidel BMP-1 na Ukrajinu

Česká republika převáží 56 modernizovaných obrněných vozidel BMP-1 na Ukrajinu

Šestý týden konfliktu na Ukrajině právě začal. Ruská vláda obvinila ukrajinskou armádu z použití útočného vrtulníku Mi-24 Hind k zacílení skladu paliva ve městě Belgorod. Nyní se zdá, že nejméně jeden ukrajinský úředník toto tvrzení popřel, zatímco jiní odmítli tak či onak komentovat. Pokud ukrajinské síly operaci provedou, bude to poprvé, minimálně od korejské války, kdy nálety dronů zasáhly ruské hranice. Zde si můžete přečíst, co víme o tomto ještě temnějším incidentu.

K tomu dochází, když se ruská vojenská přítomnost v severovýchodní části Ukrajiny stále mění uprostřed zjevného pokusu o oživení útoků na jihovýchodě. Ukrajinské frakce mezitím pokračují v ofenzivě v několika oblastech a významně rekultivují rostoucí města poblíž hlavního města Kyjeva. Skutečný pokrok jakéhokoli řešení vyjednávání o válce je nepolapitelný.

Ukrajinská vláda opakovaně vyzvala různé země k dodatečné vojenské pomoci, která by pomohla udržet ruské síly na uzdě, a může je zatlačit dále. Německé úřady dnes oznámily schválení 56 pěchotních vozidel Pbv-501 pro plánovaný přesun modernizovaných bývalých východoněmeckých BMP-1 z České republiky na Ukrajinu. Ukrajinský prezident Volodymyr Želenskij spolu s dalšími představiteli ve své zemi veřejně vyzval k dalším tankům a dalším těžkým obrněným vozidlům, protilodním a protiletadlovým raketám a dalším zbraním a vybavení, aby pokračovaly protesty proti Rusku. Invaze.

válečná zóna Čtenáři si zde mohou nejprve urychlit, jak konflikt již probíhá.

Nedávné

Vloženo: 4:50 PM EST-

Souhlas německé vlády s převodem 56 Pbv-501 na Ukrajinu prý přišel poté, co byla zamítnuta dřívější žádost českých představitelů. Představitelé v Německu museli schválit dohodu, která byla výsledkem původního prodeje těchto vozidel ze sovětské éry, která byla do Švédska dodána ze zaniklé východoněmecké armády. Švédská vláda je prodala do Česka. Zprávy naznačují, že tyto budou muset být poněkud sladěny, než budou moci být znovu uvedeny do provozu.

READ  Petra Kvitová vede mladší Čechy do R2; Barbora Krejčíková byla vyloučena

Ještě předtím, než byl prodán Švédsku, německá armáda provedla změny, aby přinesla tyto Sověty dodané BMP-1. Podle západních bezpečnostních standardů, Přestavba je v procesu BMP-1A1 Osts. První verze BMP-1 vstoupily do sovětských služeb v roce 1966. Mezi německé změny nejvýrazněji patřily změny palivových nádrží zabudovaných ve dveřích v zadní části kufru, aby se zabránilo jejich naplnění.

Švédská armáda používala pro tato vozidla svůj vlastní název, Pbv-501, a po jejich zakoupení je používala prostřednictvím dalšího upgradu. To zahrnuje úpravy motoru a hnací kolejnice a odstranění azbestu z interiéru vozidla a další vylepšení.

Pbv-501 si zachovaly původní věž z BMP-1 s 73mm puškou 2A28 a koaxiálním kulometem 7,62x54mmR PKT. V rámci různých modernizačních projektů byl však z těchto vozidel odstraněn řízený odpalovací systém protitankových střel původně integrovaný do věže.

Ukrajinská armáda a ruská armáda nadále provozují vozidla řady BMP-1. Proto by mělo být relativně snadné integrovat tyto dodatečné příklady do jejich sil. Pokud se vyskytnou problémy s navrácením některého z nich do funkčního stavu, mohou být závažnější jako užitečné zdroje náhradních dílů. Tato vozidla mohou být požehnáním pro ukrajinské síly, které již ztratily některé ze záloh BMP-1 ve válce s ruskými útočníky.

Jak již bylo zmíněno, ukrajinský prezident Želenskij a další ukrajinští představitelé veřejně žádají o další tanky a další zainteresovaná vozidla, která by naplnila ty, kteří dosud válku prohráli. Existují také výzvy pro další zbraně, včetně pozemní protivzdušné obrany, které jsou důležité pro schopnost ukrajinské armády konkurovat na nebi nad zemí.

Video níže bylo zveřejněno dnes a ukazuje ruský útočný vrtulník Mi-28N Hawk, který je dramaticky sestřelen pomocí rakety odpalované z ramene, známé také jako umělý systém protivzdušné obrany (MANPADS). ) Ocasní výložník vrtulníku se po zásahu téměř objeví, pokud není zcela oddělen od hlavního trupu.

READ  Nejbohatší lidé v ČR (23. června 2023)

Ministerstvo obrany Spojeného království odhaduje, že ruské síly pokračují v náletech a raketových útocích, navzdory oficiálním ujištěním na severovýchodě Ukrajiny začátkem tohoto týdne. Ukrajinské frakce bojují s určitým úspěchem i v těchto oblastech.

Video níže ukazuje ruskou balistickou raketu krátkého doletu Iskander-M vypálenou na cíle v severovýchodní oblasti Charkova na Ukrajině.

Když ukrajinské síly znovu získaly kontrolu nad různými městy v okolí Kyjeva, objevily se nové obrazy devastace v těchto oblastech. Nyní jsou zveřejňovány nové videoklipy ukazující masivní poškození letiště Hostomal (Kostomel) mimo ukrajinskou metropoli, stejně jako rozbitá vozidla a další pozůstatky války. Letiště bylo několik týdnů místem těžkých bojů, když se ruské síly neúspěšně snažily zajistit jeho využití jako vzdušného mostu. Byl to jediný létající exemplář nákladního letadla An-225 Mriya, jednoho z největších letadel, jaké kdy bylo vyrobeno, a nyní bylo zničeno.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *