Pobodání v kostele v Sydney: Policie tvrdí, že incident, při kterém byl napaden biskup St Mary Emmanuel, byl „teroristický“ útok.

Pobodání v kostele v Sydney: Policie tvrdí, že incident, při kterém byl napaden biskup St Mary Emmanuel, byl „teroristický“ útok.
Záchranné služby reagují poté, co bylo v nákupním centru v Sydney pobodáno několik lidí

Policie v pondělí prohlásila útok na biskupa v kostele v Sydney za teroristický čin, zatímco úřady vyzvaly ke klidu v důsledku nepokojů, které po incidentu následovaly.

Nejméně čtyři lidé byli zraněni při útoku, včetně biskupa Mar Mary Emmanuela, během mše v kostele Krista Dobrého Pastýře na předměstí Wakili západně od města.

Během akce byl zatčen 16letý chlapec, což vyvolalo nepokoje před kostelem. Zraněni byli dva strážníci, z nichž jeden si po nárazu cihel a plotových zábran zlomil čelist. Deset policejních aut bylo zničeno.

V úterý policejní komisařka Nového Jižního Walesu Karen Webbová oznámila, že útok na kostel byl teroristickým incidentem.

Premiér Anthony Albanese vyzval veřejnost, aby nebrala zákon do vlastních rukou. Dodal: „Je nepřijatelné překážet policii, zranit policisty při plnění jejich povinností nebo poškozovat policejní vozidla tak, jak jsme viděli minulou noc.

K útoku došlo několik dní poté, co bylo v sobotu v nákupním centru Westfield Bondi Junction zabito šest lidí při bodnutí nožem Joelem Cauchi. Střelba 40letého muže také zranila 12 dalších, včetně devítiměsíčního dítěte.

1713277826

Kdo je skutečně zodpovědný za pobodání v Sydney?

Kdo je skutečně zodpovědný za pobodání v Sydney?

Jsem psycholožka, píše doktorka Jessica Taylorová – a mohu vám říci, že takové útoky jsou jen zřídka „náhodné“, „neočekávané“, „irelevantní“ a „neodvratitelné“. Skutečným „monstrem“ je zde misogynie

Alexander Butler16. dubna 2024 v 15:30

1713276584

„Pollardův muž“: Francouz, který se ujal útočníka v nákupním centru v Sydney, dostal nabídku trvalého pobytu v Austrálii

Alexander Butler16. dubna 2024 v 15:09

1713275506

Rodiče útočníka Sydney „The Beast“ říkají, že jejich syn byl naštvaný, protože „nemohl získat přítelkyni“

1713274234

Co víme o šesti obětech útoku na obchodní centrum

Alexander Butler16. dubna 2024 ve 14:30

1713272449

Tajný život útočníka ze Sydney jako mužského doprovodu, když policie vyšetřuje, zda se nezaměřoval na ženy

Alexander Butler16. dubna 2024 ve 14:00

1713270261

Policie hlídá mešity v Sydney

Policie hlídá mešity v částech Sydney poté, co se objevily zprávy o rozesílání textových zpráv vyzývajících asyrskou křesťanskou komunitu k pomstě na muslimech.

Stalo se tak po útoku na křesťanského biskupa Mar Mary Emmanuela, když pronášel kázání v kostele Krista Dobrého Pastýře ve Wakeley na západě Sydney.

Video z incidentu se rychle rozšířilo na sociálních sítích a v kostele se shromáždil rozzuřený dav, který požadoval pomstu.

Církev v úterním prohlášení uvedla, že „odsuzuje odvetu jakéhokoli druhu“.

Biskup Emmanuel má silnou sledovanost na sociálních sítích a veřejně se vyjadřoval k řadě problémů, včetně těžké situace Palestinců v Gaze.

Alex Ross16. dubna 2024 v 13:24

1713266412

Představitelé komunity volají po klidu

Představitelé komunity vyzvali ke klidu poté, co byl teenager obviněn ze zranění křesťanského biskupa a kněze během církevní mše při druhém velkém útoku nožem, který v posledních dnech otřásl Sydney.

Šestnáctiletého mladíka přemohli šokovaní členové shromáždění v Církvi Krista Dobrého Pastýře poté, co během pondělní mše, která byla přenášena online, pobodal biskupa St. Mary Emmanuel a otce Isaaca Rowella.

Video z útoku se rychle rozšířilo po sociálních sítích a rozzuřený dav se před kostelem střetl s policií.

Házeli cihly, lahve a plotová prkna na policisty, kteří chlapce pro jeho bezpečí dočasně zabarikádovali uvnitř kostela. Několik lidí, včetně policistů, si po několika hodinách vyžádalo ošetření v nemocnici.

„Chápeme úzkost a obavy, které v komunitě panují, zvláště po tragické události, ke které došlo v sobotu v Bondi Junction,“ řekl Albanese novinářům s odkazem na nákupní centrum Westfield Bondi Junction.

Dodal: „Je však nepřijatelné překážet policii, zranit policisty při výkonu jejich služby nebo poškozovat policejní vozidla tak, jak jsme viděli minulou noc.“

Místní obyvatelé se scházejí s policií, která hlídá obvod kostela Krista Dobrého Pastýře v Sydney (AFP přes Getty Images)

Alex Ross16. dubna 2024 ve 12:20

1713263455

„Zdá se, že to má náboženské motivy.“

Po pondělním útoku na biskupa Mar Mary Emmanui v kostele Christ the Good Shepherd v Sydney se Australská bezpečnostní zpravodajská organizace, hlavní domácí špionážní agentura v zemi, a australská federální policie spojily se státní policií v protiteroristické pracovní skupině, aby vyšetřovaly druhé. lidé. může sdílet.

Mike Burgess, generální ředitel ASIO, uvedl, že vyšetřování dosud neodhalilo žádné hrozby spojené s incidentem.

„Motiv se zdá být náboženský, ale pokračujeme ve vyšetřování,“ řekl Burgess.

„Naším úkolem je podívat se na osoby spojené s útočníkem, abychom se ujistili, že v komunitě není nikdo jiný s podobnými úmysly,“ dodal Burgess.

Na radu ASIO bylo riziko teroristického útoku v Austrálii hodnoceno jako „pravděpodobné“. Toto je druhá nejnižší úroveň po „neočekávané“ v pětiúrovňovém národním poradním systému pro hrozby terorismu.

Alex Ross16. dubna 2024 v 11:30

1713262040

Biskup Mar Mary Emmanuel je hvězdou Tik Tok

Biskup Mar Mary Emmanuel, který byl pobodán během pondělní církevní mše vysílané živě ze Sydney, se stal hvězdou sociálních sítí s následovníky po celém světě, ale vousatý duchovní je také rozdělujícím kazatelem.

Třiapadesátiletý biskup, který je mezi mladými lidmi na TikToku nesmírně populární a v roce 2023 získal cenu od YouTube za dosažení 100 000 odběratelů, se však stal terčem kritiky, nenávisti a online trollingu.

Emmanuelova popularita vyvrcholila během pandemie Covid, protože jeho kázání byla online, podle Mary Anuyové (17), jejíž rodina navštěvuje jeho kostel. Stejně jako ostatní studenti její střední školy nejraději sleduje jeho projevy na TikToku.

„Myslím, že ho každý sleduje na TikToku,“ řekl mladík v úterý před kostelem.

„Od té doby, co se stal slavným, se jeho slova překroutila. Vyrůstal jsem s tím, kdo to je, věděl jsem, jaký je to člověk, a všechno to bylo vytržené z kontextu.“

Biskup Mar Mary Emmanuel byl napaden při kázání ve svém kostele v Sydney (Kostel Krista Dobrého Pastýře / YouTube)

Alex Ross16. dubna 2024 v 11:07

1713259029

Facebook a X dostaly 24 hodin na odstranění záběrů pobodání v kostele

Záběry pobodání biskupa Mar Mary Emmanuela v kostele Dobrého pastýře v Sydney šokovaly svět, protože byly živě vysílány na církevním kanálu YouTube.

Klipy byly od té doby sdíleny napříč platformami sociálních médií

Uvedla, že záběry byly považovány za „materiál zobrazující nevyprovokované nebo urážlivé násilné činy s vysokým stupněm dopadu nebo detailů“.

Inman Grant varoval, že pokud Meta, která ovládá Facebook, a X nevyhoví, mohou společnosti čelit pokutám.

„Zatímco s námi spolupracovala většina hlavních platforem sociálních médií, nejsem dostatečně spokojená s tím, co se dělá pro ochranu Australanů před tímto extrémnějším a bezdůvodným násilným materiálem, který koluje online,“ řekla.

„Proto uplatňuji své pravomoci podle zákona o online bezpečnosti, abych je formálně přiměl k jeho odstranění. Vydal jsem upozornění, že v případě nesouladu mám k dispozici stupňovité pravomoci.“

Alex Ross16. dubna 2024 v 10:17

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *