Demokratičtí experti na zahraniční politiku se kvůli Pelosiové cestě na Tchaj-wan rozdělili: „Dobré pro ni“, „Není to dobrý nápad“

novéNyní můžete poslouchat články Fox News!

demokratický odborníci na zahraniční politiku Protichůdné názory na moudrost předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové, kalifornské demokratky, jí daly pravděpodobnou návštěvu Tchaj-wanu příští měsíc, přičemž někteří jí tleskali a jiní varovali, že by cesta mohla vyvolat čínskou odvetu.

Na začátku týdne o tom informoval list Financial Times Pelosi plánuje návštěvu Tchaj-wan v srpnu poté, co byl let plánovaný na začátek tohoto roku odložen, protože byl pozitivně testován na COVID-19.

„Řekla bych, že je to pro ni dobré,“ řekla pro Fox News Digital na Aspen Security Forum Michelle Flournoyová, která dříve sloužila jako podtajemník pro politiku v Obamově administrativě.

„Musíme ukázat Tchaj-wanu, že je podporujeme, že jsme odhodláni podporovat jejich sebeobranu, že nám na tom záleží, že se ukážeme, že se pokusíme odradit jakoukoli neoprávněnou agresi proti nim,“ pokračoval Flournoy.

Bývalý redaktor čínských médií tvrdí, že Nancy Pelosiová je „svázána“ a „potrestána“ Komunistickou stranou Číny za návštěvu Tchaj-wanu

Předsedkyně demokratické sněmovny Nancy Pelosiová a vůdce senátní většiny Chuck Schumer na akci.
(Getty Images)

Joseph Nye, který dříve působil jako náměstek ministra obrany Spojených států pro mezinárodní bezpečnostní záležitosti, měl jiný názor.

„Myslím, že bychom si měli dávat pozor, abychom neměli Vysoce postavení návštěvníci Tchaj-wanu„Musíme odradit Peking od toho, aby si myslel, že může použít sílu. Ale zároveň nechceme dát Si Ťin-pchingovi prst do oka a vyprovokovat je k unáhleným rozhodnutím,“ řekl Fox News. Digitální.

Nye řekl, že Spojené státy by si měly dávat pozor na to, aby Tchaj-wan vypadal jako „nezávislá země“, ale spíše by měly posílit své schopnosti sebeobrany.

READ  Ozbrojený útok na bývalého velitele ugandské armády zabije jeho dceru a ženskou řidičku armády

„Takže bych řekl poskytnout Tchajwancům schopnost se bránit,“ řekl. „Udělejte z nich, jak se říká, dikobraza. Ale nesnažte se, aby vypadali jako nezávislá země, protože to je věc, kvůli které Si Ťin-pching podnikne riskantní dobrodružství a my všichni na tom pro ni budeme hůř. „

Čína se „snaží studovat“ selhání Ruska; Ředitel CIA „nebude vládnout“ v krátkodobém horizontu invaze na Tchaj-wan

Návštěvu zmíněného mluvčího kritizoval i prezident Biden Byla to americká armáda opozice, čímž se příběhu dostalo další pozornosti médií ohledně možného rozkolu mezi dvěma vůdci Demokratické strany.

„No, myslím, že armáda si myslí, že to teď není dobrý nápad,“ řekl Biden ve středu, když byl dotázán na Pelosiovu cestu. „Ale já nevím, jaká je situace.“

Americký prezident Joe Biden, 31. března 2022.

Americký prezident Joe Biden, 31. března 2022.
(Reuters/Kevin Lamarck/souborová fotografie)

The čínská vláda Vyslovil se také proti cestě, přičemž mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian řekl, že země „rozhodně přijme rozhodná a rázná opatření, aby rozhodně bránila svou národní suverenitu a územní celistvost“.

„Spojené státy musí nést plnou odpovědnost za všechny důsledky z toho plynoucí,“ dodal.

Čínský velvyslanec vyzdvihuje Tchaj-wan jako „citlivější“ problém, USA tvrdí, že nezávislost nepodporují

Bývalá šéfredaktorka státního bulvárního listu Čínské komunistické strany Global Times také navrhla, aby stát zadržel a potrestal Pelosiovou za její návštěvu na Tchaj-wanu.

Předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové zakázal arcibiskup Salvatore Cordelion ze San Francisca přijímat mši.  (AP Photo/Andrew Harnik)

Předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové zakázal arcibiskup Salvatore Cordelion ze San Francisca přijímat mši. (AP Photo/Andrew Harnik)
(AP Photo/Andrew Harnik)

Tchaj-wan se prohlásil za nezávislou zemi, ale Čínská lidová republika si stále nárokuje vlastnictví ostrova, což z něj dělá to, co čínský velvyslanec ve Spojených státech Chen Gang nazývá „nejcitlivějším problémem“ mezi USA a Čínou.

READ  Nový plán infrastruktury G-7 nabízí alternativu k čínskému pásu a stezce

KLIKNĚTE ZDE PRO FOX NEWS APP

„Tchajwanská otázka je nejcitlivější a nejdůležitější klíčovou otázkou čínsko-amerických vztahů,“ řekl Chen na Aspen Security Forum. „Čína miluje lidi míru na obou stranách Tchajwanského průlivu. Naši krajané.“

Timothy Nirouzi z Fox News přispěl k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.