Dubaj oznamuje stavbu největší letištní budovy na světě za cenu 35 miliard dolarů Letecké novinky

Dubaj oznamuje stavbu největší letištní budovy na světě za cenu 35 miliard dolarů  Letecké novinky

Mezinárodní letiště Al Maktoum má po dokončení pojmout 260 milionů cestujících.

Vládce emirátu uvedl, že Dubaj zahájila práce na letištní budově za 35 miliard dolarů, která má mít po dokončení největší kapacitu na světě.

Premiér a viceprezident Dubaje Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum v neděli uvedl, že nový terminál bude pětkrát větší než současné mezinárodní letiště v Dubaji a ročně odbaví až 260 milionů cestujících.

Sheikh Mohammed řekl, že veškerý provoz na mezinárodním letišti v Dubaji bude v příštích letech převeden na novější mezinárodní letiště Al Maktoum.

„Jak postavíme celé město kolem letiště na jihu Dubaje, bude následovat poptávka po bydlení pro milion lidí, které bude hostit přední světové společnosti v odvětví logistiky a letecké dopravy,“ řekl Sheikh Mohammed ve svých prohlášeních pro X.

„Budujeme nový projekt pro budoucí generace, který zajišťuje nepřetržitý a stabilní rozvoj našich dětí a jejich dětí. Dubaj bude světovým letištěm, přístavem, městským centrem a novým globálním uzlem.“

Po dokončení bude mezinárodní letiště Al Maktoum, které bylo otevřeno v roce 2010, novým domovem předních leteckých společností Emirates a bude mít pět paralelních ranvejí a 400 bran pro letadla.

Paul Griffiths, generální ředitel dubajských letišť, uvedl, že projekt posílí pozici Dubaje jako předního leteckého uzlu.

„Růst Dubaje šel vždy ruku v ruce s růstem její letecké infrastruktury a dnes vidíme další odvážný krok na této cestě,“ uvedl Griffiths v prohlášení.

READ  Elon Musk, šéf Tesly, říká, že umělá inteligence vytvoří situaci, kdy nebude nouze o práci

Dubajské mezinárodní letiště je již 10 po sobě jdoucích let nejrušnějším letištěm na světě pro mezinárodní cestování, čímž je kapacita zařízení pod tlakem.

Loni využilo tranzitní uzel téměř 87 milionů cestujících, což překonalo úroveň před pandemií.

Dubaj oznámila v roce 2023 rekordních 17,15 milionu zahraničních návštěvníků přes noc, což je nárůst o téměř 20 procent oproti předchozímu roku.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *