Severní Korea poprvé oznámila případ COVID-19

Zástupný symbol při načítání akcí článku

TOKIO – Severní Korea ve čtvrtek oznámila své první vystoupení Koronavirus Od vypuknutí epidemie před téměř dvěma lety, kdy státní média vyhlásila „nejzávažnější národní stav nouze“.

Objev koronaviru omikronové subvarianty BA.2 v hlavním městě Pchjongjangu je pro zemi s křehkým systémem zdravotní péče znepokojivým vývojem. Chystá se humanitární krizeA zůstává jednou ze dvou zemí na světě, které neřídily ani jednu z nich Koronavirus Vakcíny.

Odborníci varují, že Severní Korea riskuje, že se stane epicentrem nových variant kvůli snížené imunitě populace vůči viru.

Jak se svět znovu otevírá, Severní Korea je jednou ze dvou zemí, které nemají vakcíny

Severní Korea zatím potvrdila, že nemá žádné pozitivní případy, i když mnoho odborníků zpochybňuje pravdivost tohoto tvrzení. Oznámení však uvádí, že okolnosti tohoto propuknutí zaručují přijetí veřejnosti.

Severokorejská státní média uvedla, že testy provedené v neděli na skupině lidí z neznámé organizace v Pchjongjangu ukázaly příznaky horečky. Výsledky následně ukázaly, že byli infikováni virem subtypu BA.2.

Severní Korea už byla kvůli epidemii přísně uzavřena a zakázala turisty, diplomaty, humanitární pracovníky a většinu pozemního obchodu s Čínou. Severokorejský vůdce Kim Čong-un ve čtvrtek zpřísnil hraniční kontroly a nařídil uzavření všech měst a provincií. Státní média popsala vypuknutí epidemie jako „nejvážnější celostátní mimořádnou událost“.

NK News, web se sídlem v Soulu zaměřený na sledování Severní Koreje, Oznámeno tento týden Že lidé v Pchjongjangu dostali příkaz k uzavření po varování před „národním problémem“. Zaměstnanci obchodu řekli, že dochází k panickým nákupům a nedostatku zásob, protože se obyvatelé obávají dlouhodobého uzamčení v hlavním městě.

Surviving the Time Machine: Pomoc severokorejským přeběhlíkům na jihu

READ  Bývalý velitel Mossadu: Využijte Bennettova a Bidenova pozitivního setkání k zastavení Íránu

V posledních týdnech severokorejská státní média opakovaně varovala před přijetím větších opatření proti viru COVID-19 kvůli vypuknutí epidemie podél její hranice s Čínou a naléhala na veřejnost, aby „posílila protiepidemické úsilí v rámci přípravy na vleklou mimořádnou událost“.

Politbyro podle státních médií obvinilo z vypuknutí pandemie „zanedbávání, nečinnost, nezodpovědnost a nekompetentnost“ pandemického sektoru. I když Kim byl občas upřímný ohledně selhání a problémů svého režimu, jako je uznání „potravinová krizeStojí za zmínku, že Severní Korea uznává, že v jejích antivirových opatřeních jsou mezery.

Kim ve čtvrtek varoval před případnými dalšími mezerami a vyzval k větší ostražitosti podél své hranice s Čínou. Řekl, že severokorejský lid již podstoupil „dlouhou nouzovou bitvu proti viru“ a krizi překoná.

„Co je pro nás nebezpečnější než virus, je nevědecký strach, nedostatek důvěry a vůle,“ citovala Kim státní média.

Později během dne, Kim Objevilo se ve státní televizi Na začátku zasedání politbyra nosí masku, což je poprvé, kdy byl totalitní vůdce viděn s maskou na veřejnosti.

Jo Myung-hyun, vedoucí pracovník Asanského institutu pro politická studia v Soulu, řekl, že ačkoli toto není první případ koronaviru v Severní Koreji, Kimovi to možná poskytlo příležitost podtrhnout své úsilí o kontrolu viru – zejména s ohledem na zprávy, které se již točí kolem uzavření Pchjongjangu.

„Myslím, že hlavním důvodem, proč režim oficiálně uznal přítomnost koronaviru v zemi, je to, že se to stalo v Pchjongjangu a režim ví, že dříve nebo později se to svět dozví,“ řekl Gu. „Možná je to víc o tom ukázat kontrolu než křičet o pomoc.“

READ  Živé aktualizace rusko-ukrajinské války: Bidenovy zprávy, Mariupol a nejnovější

Pchjongjang opakovaně odmítl nabídky milionů dávek A Globální úsilí o očkování podporované OSN. Severní Korea Přísné uzavření hranicCož umožňuje jen minimální obchod s Čínou, podle OSN zhoršilo potravinovou krizi v zemi.

V loňském roce Severní Korea odmítla téměř 3 miliony dávek čínské vakcíny Sinovac poté, co předtím odmítla 2 miliony dávek AstraZeneca – zřejmě kvůli obavám ze zpráv o vedlejších účincích.

Ki Park, globální odborník na zdraví z Harvard Medical School, který pracoval na projektech zdravotní péče v Severní Koreji, vyzval mezinárodní společenství, aby pomohlo Severní Koreji reagovat na zneužívání, včetně nabídek mRNA vakcín a léčby.

„Budou muset znovu zvážit přijetí dalších opatření na ochranu své populace, včetně národních očkovacích programů,“ řekl Park. Je v zájmu všech pomoci Severní Koreji reagovat na zneužívání. Nikdo nechce jinou variantu.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.