Útok kamionem ve francouzské věznici: Během přepadení, při kterém byli zabiti dva dozorci, byl vychován vězeň

Útok kamionem ve francouzské věznici: Během přepadení, při kterém byli zabiti dva dozorci, byl vychován vězeň

Z Yan78780/Snapchat

Dva dozorci byli v úterý zabiti při přepadení ozbrojenců ve vězeňském autobusu ve Francii.


Paříž
CNN

Francouzské úřady zahájily v úterý pátrání poté, co ozbrojenci přepadli vězeňský konvoj v Normandii za účelem útěku vězně, přičemž zabili dva dozorce a tři další zranili.

Francouzský ministr spravedlnosti Eric Dupond-Moretti uvedl, že k násilnému incidentu, který je v této části severní Francie extrémně vzácný, došlo, když auto převáželo vězně od soudu do nedalekého vězení.

Video z místa ukazuje černé SUV v plamenech, které se zdálo, že se srazilo s vězeňským náklaďákem poblíž dálničního mýtného, ​​uvedla BFMTV přidružená CNN. Byly vidět dvě maskované postavy nesoucí něco, co vypadalo jako dlouhé pušky.

Sledujte tento interaktivní obsah na CNN.com

Dupond-Moretti novinářům řekl, že incident byl prvním případem, kdy zaměstnanec francouzské věznice zemřel při práci od roku 1992. Dodal, že jeden z dozorců po sobě zanechal manželku a dvě děti a druhý měl manželku, která byla v pátém měsíci těhotenství. . Dupond-Moretti dodal, že dva ze zraněných utrpěli zranění ohrožující život.

Národní policie na Iksu uvedla, že ozbrojenci jsou stále na svobodě.

„Všechno, a myslím tím všechno, bude uděláno, abychom našli pachatele tohoto ohavného zločinu.“ Jsou to lidé, pro které život nic neznamená. Budou zatčeni. Budou souzeni. „Budou potrestáni za zločin, který spáchali,“ řekl Dupond-Moretti.

Podle francouzského státního zástupce odpovědného za únosy. Zločin a jeho vyšetřování již bylo zahájeno. CNN v tuto chvíli jméno vězně nezmínila.

Alain Jocard/AFP/Getty Images

Forenzní tým v úterý kontroluje místo přepadení konvoje zajatců ve Francii, při kterém byli zabiti dva dozorci.

Řekl to ministr vnitra Gerald Darmanin na kanálu Channel BFMTV uvedla, že na místě byly úřady, které stavěly zátarasy a nastavovaly perimetr.

READ  Liberijský prezident George Weah přiznává vítězství svému politickému rivalovi

Francouzský prezident Emmanuel Macron na Channel X řekl, že „je vynaloženo veškeré úsilí k nalezení pachatelů tohoto zločinu, aby bylo možné dosáhnout spravedlnosti ve jménu francouzského lidu“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *