Polská média uvedla, že policejní šéf vypálil z granátometu darovaného z Ukrajiny | Polsko

Polská prokuratura vyšetřuje „násilné odpalování energie“ v národním policejním ředitelství uprostřed zpráv z médií, že šéf policie vypálil do své kanceláře z granátometu.

Polské ministerstvo vnitra ve čtvrtek oznámilo, že šéf policie Jaroslaw Szymczyk byl zraněn a převezen do nemocnice. Když explodoval dárek, který dostal při návštěvě Ukrajiny Na policejním ředitelství ve Varšavě.

Polská média uvedla, že dárek byl granátomet a sám Simsek jej omylem odpálil ve své kanceláři, což je vážné porušení bezpečnostních pravidel.

V prohlášení zveřejněném ve čtvrtek mluvčí kanceláře generálního prokurátora uvedl, že vyšetřuje „čin spočívající neúmyslně v násilném uvolnění energie ohrožující život nebo zdraví několika osob nebo majetek“.

V prohlášení se uvádí, že tři lidé, včetně Şimşika, jsou považováni za oběti, aniž by byly uvedeny podrobnosti o možných zraněních.

Polská média uvedla, že výbuch poškodil střechu budovy.

Policejní mluvčí i mluvčí státního zastupitelství se k případu odmítli blíže vyjádřit.

Bezpečnostní služba ukrajinské Státní bezpečnosti (SBU) nereagovala na žádost agentury Reuters o komentář poté, co je ve čtvrtek kontaktovala.

READ  Útok na archeologa vyvolal v Řecku protesty

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *