Kanadské město prochází evakuací poté, co rozbitý led způsobil záplavy

Obyvatelé High River na jižní straně Great Slave Lake dostali podle čtvrteční tiskové zprávy z města příkaz opustit a hledat úkryt.

Hay River je asi pět a půl hodiny jízdy kolem jezera od Yellowknife.

„Toto je těžké období pro naši komunitu,“ uvedlo město Hay River v aktualizaci. nová verze Pátek. „Prosím, pamatujte, že lidé jsou dnes unavení, úzkostliví a pod velkým tlakem. Buďte k sobě laskaví. Podnikněte produktivní kroky, abyste to společně zvládli.“

V prohlášení se uvádí, že obyvatelům města nebude umožněn návrat domů, protože „jejich přítomnost zde škodí našemu úsilí o obnovu“.

V určitých oblastech, včetně oblasti Valley Island, není žádná přístupová cesta a „poskytuje základní služby, včetně zdraví, jídla, dopravy atd. Ve městě se to podle prohlášení nepotvrdilo.

Dřívější zpráva uváděla, že bylo provedeno několik záchranných akcí a byly hlášeny škody na majetku po celém městě.

Tyler Martel, který žije v oblasti Hays River, řekl CNN, že se rozhodl nevystěhovat, navzdory příkazu k vystěhování.

„Jaká to byla noc,“ řekl Martell. „Celé město po evakuaci po povodních… Polovina města má vodu a led.“ Facebook S obrázky ukazujícími následky silných povodní. „Nikdy v životě jsem to neviděl a doufám, že to už nikdy neuvidím. Buďte všichni v bezpečí…“

Od pátečního odpoledne se zdálo, že vody v některých oblastech začínají opadat, ale „stále se může stát cokoliv,“ řekl Martel CNN.

„Město nebylo připraveno, protože to se na jižní straně mostu předtím nestalo,“ dodal. . „

město nejprve poradil Obyvatelé se 7. dubna připravit na možnost povodní z lámání ledu. Vyšší teploty, tání ledu a stoupající hladina vody sehrály roli v záplavách v posledních dvou týdnech.

Místní výjimečný stav a nařízení o evakuaci vstoupily v této oblasti v platnost 7. května.

READ  Vyhlášení programu „Unie pro Ukrajinu“, který umožní uprchlíkům vstup do Spojených států z humanitárních důvodů

„Přístup do komunity je omezen na nouzové a základní služby.“ Informovala o tom tisková zpráva. „Celé město přejde z reagování na obnovu, jakmile se sníží rizika kolapsu a zmírní se rizika spojená se záplavami.“

Mickey McBrian, obyvatel Yellowknife na severní straně jezera Great Slave Lake, zaznamenal ve čtvrtek video z letadla, které přelétalo nad oblastí a ukazovalo přistávací dráhu letiště Merlin Carter High River Airport pod trochou vody, jak řezalo led v okolní řece.

McBrian řekl CNN, že jeho rodiče žijí v High River a mají škody ve sklepě a na dvoře. Dodal, že letiště informovalo komunitu, že bude trvat nejméně týden, než budou služby obnoveny.

„Nejlepší na tom všem je, že komunita drží pohromadě,“ řekl McBrian. „Všichni nastupují a drží spolu.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.