Eva Kayli: Místopředsedkyně Evropského parlamentu byla vyloučena stranou kvůli vyšetřování korupce v zemi Perského zálivuCNN

Její politická strana v Řecku kvůli vyšetřování korupce vyloučila Evu Kaili, jednu z místopředsedkyň Evropského parlamentu.

Řecké socialistické hnutí (PASOK), jedna z hlavních řeckých opozičních stran, v pátek v prohlášení uvedlo: „Po nedávném vývoji a vyšetřování belgických úřadů ohledně korupce evropských úředníků byla poslankyně Eva Kaili vyloučena z Hnutí za Změnit PASOK rozhodnutím prezidenta Nikose Androulakise.“

Cayleyho politická skupina v Evropském parlamentu, Progresivní aliance socialistů a demokratů, v pátek rovněž oznámila, že s okamžitou platností pozastaví Cayleyho ze skupiny „v reakci na probíhající vyšetřování“.

Belgický federální žalobce v pátek potvrdil belgické veřejnoprávní televizi RTBF, že jeden ze 14 místopředsedů parlamentu byl vyslechnut v rámci vyšetřování korupce, do kterého byl zapojen Evropský parlament a země z Perského zálivu.

Státní zástupce v prohlášení uvedl, že inspektoři belgické federální policie po dva roky „podezírali zemi z Perského zálivu z vlivu na ekonomická a politická rozhodnutí Evropského parlamentu,“ uvedla RTBF.

Belgická policie má podle RTBF podezření, že země převedla „důležité částky peněz“ nebo „významné dary“ důležitým aktérům v Evropském parlamentu.

Federální prokurátor neidentifikoval viceprezidenta, ale uvedl, že šlo o jednu ze čtyř osob vzatých do vazby k výslechu.

Státní zástupce řekl: „Mezi zadrženými je starší evropský poslanec.“

Bahrajn, Írán, Irák, Kuvajt, Katar, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty obklopují Perský záliv.

Prohlídky provedené v rámci vyšetřování vedly k zabavení téměř 600 000 eur (632 000 $) v hotovosti, podle RTBF. Počítačové materiály a telefony byly také zabaveny v rámci 16 prohlídek provedených v belgických regionech Ixelles, Schaerbeek, Kreinem, Forest a Brusel.

READ  Policie v Německu zadržela Gretu Thunbergovou na protestu v uhelném dole

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *