Lancaster, Palmdale patří mezi ohniska COVID v okrese Los Angeles navzdory vysoké proočkovanosti

LOS ANGELES (CABC) – Okres Los Angeles bedlivě sleduje to, co zdravotníci označili za téměř tucet ohnisek COVID-19.

Komunity jako Lancaster, Palmdale, Studio City a Santa Clarita patří mezi 10 míst v kraji, která zaznamenala zvýšený počet nových infekcí během dvoutýdenního období, které skončilo 6. listopadu.

Podle okresního zdravotního oddělení má sedm komunit na tomto seznamu proočkovanost, která přesáhla celokrajský průměr, ale úředníci trvají na tom, že to neznamená, že vakcíny nefungují.

„Pokud nejste očkováni, je větší pravděpodobnost, že se nakazíte, skončíte v nemocnici a tragicky zemřete. To je celkem jasné a ve skutečnosti se to celé měsíce nezměnilo,“ řekla ředitelka zdravotnictví Barbara Ferrerová během brífinku pro média.

Úředníci studují data, aby zjistili, proč je počet případů v těchto komunitách vysoký.

Dvě nejvyšší komunity na seznamu s nejvyšší mírou nových případů – Lancaster a Palladium – měly nižší než průměrnou míru plně očkovaných obyvatel, a to 58 % a 66 %. Ale Studio City, s třetí nejvyšší mírou nově nakažených, má proočkovanost 79 % a Santa Clarita, která je na seznamu čtvrtá, má proočkovanost 75 %.

Plně proočkovaná populace v celém kraji je 73 %.

Z ostatních komunit v první desítce s nejvyšší mírou nových případů pouze Willowbrook Village s 62 % spadá pod celokrajskou proočkovanost.

„Některé naše komunity, které mají nyní vyšší počet případů, jsou ve skutečnosti komunity, které mají opravdu slušné pokrytí, pokud jde o očkování… a stále mají problém s vysokým počtem případů,“ řekl Ferrer.

Lancaster, Palmdale, Studio City, Santa Clarita, Wholesale District, Downtown Los Angeles, Stephenson Ranch, Venice, West Hills a Willowbrook byly komunity zahrnuté v seznamu.

Řekla, že v různých společnostech může hrát roli řada faktorů, mezi nimi možnost, že v některých oblastech existuje velké množství lidí, kteří dříve neměli COVID-19 a stále nejsou imunní, což vede k vyššímu počtu současných infekcí.

READ  První turisté SpaceX míří domů po 3 dnech na oběžné dráze

„To je jistě možné, i když se musíme podívat na více dat, abychom dospěli k tomuto závěru,“ řekl Ferrer.

Poznamenala však, že průměrný věk postižených lidí se pohybuje od 26 do 36 let, což znamená, že tato čísla řídí mladí lidé.

„Řeknu jedinou věc, která vyskakuje – průměrná délka života byla ve všech těchto komunitách velmi nízká,“ řekla. „V zásadě ve společnostech s vyššími sazbami jde o pandemii, kterou ve skutečnosti podporují mladí lidé.“

K této zprávě přispěl City News Service.

Copyright © 2021 KABC Television, LLC. Všechna práva vyhrazena.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *