CDC doporučuje, aby všechny těhotné ženy dostaly vakcínu proti koronavirům

„Víme, že se jedná o velmi osobní rozhodnutí, a vyzývám lidi, aby si promluvili se svými lékaři a poskytovateli primární péče, aby zjistili, co pro sebe a jejich děti funguje nejlépe,“ dodala.

Walensky vysvětlil, že jelikož počáteční pokusy s vakcínami nezahrnovaly těhotné ženy, byly k dispozici omezené údaje o potenciálních problémech. Výsledkem bylo, že různé zdravotní úřady a profesionální lékařské skupiny poskytovaly opatrné nebo dokonce protichůdné pokyny.

CDC již dříve navrhovalo, aby těhotné ženy rozhodovaly po konzultaci se svými lékaři. Americká vysoká škola porodníků a gynekologů uvedla, že vakcíny proti koronavirům „by neměly být zadržovány těhotným ženám“, ale nepřekročily výslovné doporučení dávek pro tuto populaci.

Na druhé straně Světová zdravotnická organizace uvedla, že by měly být očkovány pouze těhotné ženy, které jsou vystaveny riziku viru nebo závažného viru Covid-19.

Avšak peer-reviewed údaje z několika národních systémů dozoru byly předloženy počátkem března a zveřejněny v New England Journal of Medicine Ve středu podpořil optimistický pohled, i když vědci požadovali další studium.

Informace o tisících těhotných žen převzaté z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Bezpečné aplikace a registr bezpečného těhotenství, stejně jako systém hlášení nežádoucích účinků vakcín, mezi 14. prosincem a 28. únorem, ukázaly, že se u nich vyskytly nežádoucí účinky podobné ty, které byly pozorovány ve zbytku … Populace – většinou drobné příznaky, jako je bolest v místě vpichu, bolest hlavy, zimnice a horečka. Studie zjistila, že těhotné ženy nehlásily závažné reakce častěji než těhotné ženy, s výjimkou nauzey a zvracení, které byly po druhé dávce hlášeny o něco častěji u těhotných žen.

První údaje naznačovaly nedostatek „jasných bezpečnostních signálů“, pokud jde o výsledky těhotenství nebo novorozence.

READ  Tento týden proletí blízko Země velký asteroid – představuje hrozbu pro planetu?

Nejnovější průzkum, který provedl Kaiser Family Foundation Ukázalo se, že procento Američanů, kteří chtějí být očkováni, se zvyšuje, přičemž 32 procent uvedlo v březnu, že již dostali jednu injekci, a 30 procent uvedlo, že vakcínu dostanou co nejdříve. Přibližně 13 procent však uvedlo, že určitě nedostanou injekci, a nejčastějším důvodem je, že vakcíny jsou velmi nové a neexistují žádné informace o dlouhodobých vedlejších účincích.

Dvě nejoblíbenější vakcíny ve Spojených státech, vyráběné společnostmi Pfizer-BioNTech a Moderna, byly předmětem znepokojení a falešných pověstí, protože používají novou technologii známou jako messenger RNA.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *