Shromáždění proti rasismu a rasismu v české laboratoři Asta Nat se z velké části zúčastnili Římané

Asi 150 Rumunů se shromáždilo 20. července 2021 na protirasistickém shromáždění v Asta Nat Lab v České republice. (Foto: Romeo TV)

Asi 150 lidí, většinou Rumunů, se dnes sešlo v Asta Nat Lab v České republice na shromáždění proti diskriminaci a rasismu organizované těmi, kdo se pokoušejí zaregistrovat novou politickou stranu, Roma Luma. Zpravodajský server vysílal televizní sestavu Romeo v přímém přenosu.

Hudebník a zpěvák Bertec Girga zpíval římskou hymnu na začátku shromáždění. Úvodní projevy se poté soustředily především na informace o nové straně, aby delegáti mohli shromáždit podpisy potřebné k jejímu založení.

John Sherwek čte seznam obětí rasově motivovaných útoků v České republice od roku 1990. Další projevy se zabývaly nedávnou smrtí Stanislava Dominova v policejní vazbě.

Sestra zesnulého pana Tommyho, Simona, se přidala k Davidovi Meijimu, poté vystoupila na jeviště a poděkovala všem za podporu. Zástupce Roma Luma v zákonodárném sboru Marco Cavalli uvedl, že hlavním bodem jednání bylo nastolení otázky porušování lidských práv v České republice.

Organizátoři chtěli představit svůj program a zákony pro novou stranu. Cavalli již dříve oznámil tento záměr v rozhovoru pro Romeo TV.

READ  Čas spuštění Billy Jean King Cup, televizní kanál a živý přenos

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.