News Digest: Jedeme do tábora pro migranty u českých hranic

News Digest: Jedeme do tábora pro migranty u českých hranic

Polská firma pomůže opravit bratislavské dálniční ‚fiasko‘. Prezidentka Kaputová si bere nemocenskou. Ukrajinští uprchlíci by měli dostat větší finanční pomoc na pomoc s náklady na energie.

Velikost písma:A|A+

dobrý večer. Zde je vydání z pondělí 5. prosince Dnes na Slovensku – Hlavní zprávy dne za méně než pět minut.


Na Slovensku uvízly tisíce migrantů

České pohraniční hlídky uvěznily na Slovensku tisíce syrských migrantů. Je jim bráněno ve vstupu na české území, Maďarsko odmítá přijmout zpět lidi, kteří již cestovali na sever na Slovensko. Vláda není schopna najít řešení.

Slovenský návštěvník navštívil stanové městečko V příhraničním městě Kúty zřídilo ministerstvo vnitra ubytování pro 200 migrantů ve vilové čtvrti a u vlakového nádraží. Nouzové ubytování bylo zřízeno poté, co se zvýšily zprávy o skupinách migrantů, kteří se potulovali po městech a polích poblíž hranic.

Místní obyvatelé vyjádřili nespokojenost s jejich přítomností, ale policie nezaznamenala žádné trestné činy migrantů. Někteří se snaží pomáhat: týmy dobrovolníků pracují na směny a zajišťují ochranu obyvatel stanového městečka Kúty.


Článek pokračuje po videoreklamě

Článek pokračuje po videoreklamě

„Myslím si, že je velký rozpor být motivován hrůzami a oběťmi holocaustu, odsuzovat Putinův režim, když v médiích vidíme těla mrtvých civilistů, a zároveň kritizovat postižené imigranty a uprchlíky. válkou v Sýrii,“ řekl listu The Slovak Spectator místní kněz František Mosko, šéf dobrovolnických skupin.

READ  Uprchlický tábor v české metropoli se nyní uzavírá a zbývající uprchlíci z Ukrajiny budou dnes odpoledne přesunuti do jiného tábora.

Více příběhů na Spectator.sk

  • Ukrajina: Ukrajinští uprchlíci by měli zvýšit příspěvek na ubytování Od slovenské vlády. Zvýšení zohledňuje rostoucí účty za energie. Účelem tohoto nařízení je zajistit důstojnost uprchlíků a chránit jejich blaho.
  • Dálnice: Chybějící setkání mezi Dálnice D1 a D4 Bratislavský okruh vzbuzuje od svého loňského otevření komedii, rozpaky a frustraci. Nyní úřady konečně podepsaly smlouvu s polskou firmou na vybudování chybějící křižovatky – dokončení však potrvá roky a okruh slibuje, že způsobí přesně ten dopravní chaos, kterému se musí vyhnout.
  • Dovolená: Vánoční tramvaj je zpět v Bratislavě ještě jednou. Návštěvníci a obyvatelé mohou jezdit zdarma. Vánočním osvětlením vyzdobená tramvaj absolvuje okruh centrem města zhruba za půl hodiny.

Pokud se vám líbí, co děláme, a chcete podpořit dobrou žurnalistiku, Kupte si naše online předplatné. Dík.


Minulý týden

Byl to jeden z týdnů, kdy se na Slovensku stále častěji skloňovalo jednotné číslo „363“. Ačkoli to často doprovázejí otazníky, vykřičníky a dokonce i obscénnosti, generální prokurátor Maroz Žilinka je odhodlán použít 363 na každou nesnáz, bez ohledu na to, jak kontroverzní je situace. Šéfredaktorka Michaela Teranzani Ve svém pravidelném newsletteru rekapituluje uplynulý týden na Slovensku.


V dalších zprávách

  • prezidentka Susanna Čaputová zrušila schůzky V nejbližších dnech z důvodu nemoci.
  • Vláda schválila potvrzovací platbu ve výši 5 000 eur pro zdravotnické pracovníky, kteří splňují řadu podmínek., včetně závazku pracovat ve stejné nemocnici po dobu nejméně tří let. Platba bude stát celkem 200 milionů eur. Platby pomohou stabilizovat nemocnice a jejich zaměstnance a obnovit infrastrukturu nemocnic. (TASR)
  • Univerzita Komenského v Bratislavě má ​​získat 25 000 eur na studentské skupiny. Činnost Fakulty matematiky a informačních technologií plánuje univerzita podpořit pořízením setů virtuální reality pro výuku zubního lékařství a dalších oborů. (TASR)
  • Spolupráce mezi Maďarskem a Slovenskem roste, přinese pokrok v infrastruktuře a ekonomice, řekli během setkání v Bratislavě slovenský ministr zahraničí Rastislav Koser a jeho maďarský protějšek Peter Szjardo. Země by měly stavět na svých podobnostech, nikoli se zaměřovat na své rozdíly, řekl Koger. (TASR)
READ  Kanadské vízum pro občany Norska, České republiky, Řecka a Izraele

Pokud máte návrhy, jak tento přehled novinek vylepšit, můžete nás kontaktovat na [email protected].


You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *