Highland sportovec byl jmenován jedním z 50 nejlepších amerických fotbalistů v Evropě

Highland sportovec byl jmenován jedním z 50 nejlepších amerických fotbalistů v Evropě

Klikněte zde a přihlaste se k odběru našich bezplatných zpravodajů!

Matthew Daltrey

Matthew Daltrey byl jmenován jedním z 50 nejlepších hráčů amerického fotbalu v Evropě po působivé sezóně hraní za Vienna Vikings v Evropské lize UEFA.

Je to velké vyznamenání pro sportovce Culbokie, vezmeme-li v úvahu, že tento sport nebral vážně, dokud nešel na vysokou školu.

Nicméně, vzal ho na kariéru, která ho viděla hrát za poloprofesionální týmy v Německu a Finsku, než hrát za svůj první profesionální tým v Rakousku.

Matthew Daltrey
Matthew Daltrey

Daltrey, 26, který hraje jako záložník za Vienna Vikings, říká, že být jmenován 44. nejlepším hráčem ligy v této sezóně je obrovská pocta.

Říká, že je potěšen, že jeho úsilí bylo oceněno během ligové kampaně v roce 2023.

Řekl: „Je to velká čest být vybrán mezi nejlepší hráče v lize.

„S ligou to technicky znamená, že jsem 44. nejlepší hráč v Evropě, což je velmi pěkná věc k zamyšlení,“ dodal.

Daltrey, bývalý žák Fortrose Academy, hrál americký fotbal během svého dětství jen krátce, když místo toho začal hrát jiné sporty.

Ale když šel na univerzitu v Anglii, objevil svou lásku ke sportu a zavedlo ho to na jeho cestu stát se profesionálním sportovcem.

„Když jsem byl mladší, šel jsem do Highland Wildcats, ale nakonec jsem se místo toho zaměřil na ragby,“ řekl Daltrey.

„Ale pak jsem šel na univerzitu v Leicesteru studovat historii a tam byl den otevřených dveří pro tým amerického fotbalu.

„Odtamtud se to rozjelo a pak jsem se upsal poloprofesionálnímu fotbalovému týmu v německém Giessenu, než jsem se přestěhoval do Helsinek ve Finsku.

„Odtamtud mi byla nabídnuta smlouva s Vienna Vikings a od té doby hraji profesionální ligu.“

READ  Sport v televizi: pátek 28. května 2021
Matthew Daltrey
Matthew Daltrey

Evropská fotbalová liga (ELF) je americká profesionální fotbalová liga založená v roce 2021.

Liga v současné době zahrnuje 17 týmů se sídlem v Rakousku, České republice, Francii, Německu, Maďarsku, Itálii, Polsku, Španělsku a Švýcarsku.

V budoucnu se ale plánuje rozšíření ligy, aby se do ní mohlo přihlásit více týmů.

Daltrey se loni upsal Vienna Vikings a okamžitě se dočkal úspěchu, když se stal mistrem ligy poté, co ve finále v Klagenfurtu porazil Hamburg Sea Devils 27:15.

Matthew Daltrey
Matthew Daltrey

Během kampaně v roce 2023 prošli Vienna Vikings základní částí bez porážky a vyhráli všech 12 zápasů Východní konference.

Skončili první v divizi šesti týmů, která zahrnovala Berlin Thunder, Panthers Wroclaw, Fehervar Enthroners, Leipzig Kings a Praga Lions s perfektním rekordem.

Ale v semifinále ztratili svůj titul, když utrpěli porážku 40-33 se Stuttgartem SERGE.

Navzdory neuspokojivé sezóně v této sezóně Daltrey říká, že si užívá členství ve skupině Vikings a své dosavadní zkušenosti.

„Poprvé jsem podepsal smlouvu s Vienna Vikings v roce 2022 a ten rok jsme se stali šampiony. V té sezóně jsme v základní části nebyli poraženi a bylo zklamáním prohrát v semifinále.“

„Je skvělé hrát v ELF, je to první plně profesionální liga v Evropě od NFL Europe v 90. a 20. století. Od svého založení v roce 2021 explodovala a změnila krajinu amerického fotbalu v Evropě.

„V lize je hodně německých týmů, ale zahrnuje týmy ze zemí celé Evropy. Během této sezóny jsme byli na konferenci s týmy z České republiky, Maďarska, Polska, Rakouska a několika německými týmy.“

Dodal: „V minulé sezóně jsme jeli do Španělska a také hráli v Turecku a bylo skvělé hrát v řadě zemí.“

Matthew Daltrey
Matthew Daltrey

Vienna Vikings hrají v Generali Areně, stadionu s kapacitou 17 500 míst, který je také domovem rakouského bundesligového klubu Austria Wien.

READ  Českému brankáři se Marshall ulevilo po Schekově „dotyku geniality“ - sportu

Poté, co předtím hrál americký fotbal v Německu a Finsku, měl Daltrey zkušenosti s hraním a životem v různých zemích, než se přestěhoval do Vídně.

Říká, že žije ve městě, ve kterém rád žije, a v klubu, ve kterém rád hraje.

„Funguje to tak, že skoro všechno platí tým. Nechal jsem si zařídit byt a odletěli se mnou, takže to byl docela bezbolestný zážitek.“

„Vídeň je krásné město a v létě tu může být velmi horko. Jako typický Skot nemáme tendenci mít teplo moc rádi. Ale hraní a život ve Vídni mě moc baví.“

Matthew Daltrey
Matthew Daltrey

Daltrey také přitahuje pozornost týmu Velké Británie, aby hrál v mezinárodních zápasech. Hlavní věc, o kterou se Daltrey snaží, je však nadále být úspěšným profesionálním americkým fotbalistou a těšit se na další úspěchy s Vídní.

Říká, že by rád znovu vyhrál šampionát ELF s Vikings a věří, že na to mají tým.

„Chci dál hrát tam, kde jsem ve Vídni, a dál reprezentovat Skotsko v americkém fotbale,“ řekl Daltrey. „Jsem jediný skotský hráč, který hrál Evropskou ligu UEFA od jejího založení.

„Jen to beru po svém.“


Chcete reagovat na tento článek? Pokud ano, klikněte tady Chcete-li odeslat své nápady, mohou být zveřejněny v tisku.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *