Natalia Grossman, narozená v SC, se vyšplhá na stříbrný povrch ve Francii

Natalia Grossman ze Santa Cruz získala v neděli stříbro na svém čtvrtém mezinárodním mistrovství světa v lezení v sezóně před 5 000 fanoušky v Parc des Sports ve francouzském Briançonu.

Česká Eliska Adamowska, první finalistka, porazila Grossmana, letošního vedoucího žebříčku Boulder Walid, a zbytek kurtů. Adamovska klesla po dokončení 36. Grossman skóroval +35 a Slovinka Vita Lukan dokončila pódium na třetím místě, 29.

„Stále více se zamilovávám do předních společností,“ zveřejnila Grossmanová na svém instagramovém účtu nataliaclimbs před soutěží. „Tlak mě stresoval, ale teď se učím přijmout mentální výzvu, abych dostal jednu ránu popravě!“

Grossman (20) je se dvěma zlatými, třemi stříbrnými a dvěma bronzovými medailemi nejvíce zdobeným sportovcem série světových pohárů IFSC v roce 2021. V úterý pokračovala ve stříbrném cíli ve francouzském Chamonix.

Byla jednou z 56 lezců, kteří se zúčastnili prvního kola. Dvacet šest se kvalifikovalo do semifinále a osm do finále.

Stadion byl prázdný od olympijských sportovců, kteří zkrátili cestu do Tokia. Série světových pohárů IFSC 2021 bude pokračovat od 3. do 4. září, kdy se bude konat světový pohár IFSC ve slovinském Kranji.

Grossman navštěvoval Santa Cruz Montessori, ale nyní žije a trénuje v Salt Lake City, domovském výcvikovém středisku národního týmu USA.