Stát způsobilosti vakcíny COVID se rozšiřuje, Chicago vstupuje do fáze 1C – NBC Chicago

Illinois v pondělí rozšiřuje svůj přístup k vakcínám COVID-19 na další skupinu základních pracovníků, protože stát se blíží otevření možnosti očkování pro všechny dospělé příští měsíc.

Mezitím Chicago přechází do další fáze zavádění vakcín, Fáze 1C, aby rozšířilo způsobilost pro obyvatele se základními zdravotními podmínkami a další sadou základních pracovníků.

Cook County Health uvedl, že 25 000 vakcín COVID-19 zveřejněných v neděli bylo sníženo za méně než dvě hodiny.

Zde jsou nejnovější aktualizace pandemie koronavirů v celém Illinois dnes:

Způsobilost vakcín Illinois COVID se v pondělí rozšiřuje o další základní pracovníky

Illinois v pondělí rozšiřuje svůj přístup k vakcínám COVID-19 na další skupinu základních pracovníků, protože stát se blíží otevření možnosti očkování pro všechny dospělé příští měsíc.

Pracovníci v oblasti potravin a nápojů, stavební dělníci a náboženští vůdci budou způsobilí podle pokynů Illinois Department of Public Health. 22. března rozšířil stát způsobilost o zaměstnance vysokoškolského vzdělávání, vládní pracovníky a média.

Zde je pohled na kompletní plán způsobilosti vakcíny:

datum Způsobilé skupiny
15. prosince 2020 Rezidentní zdravotničtí pracovníci a zaměstnanci zařízení dlouhodobé péče
25. ledna 2021 Pracovníci v první linii (včetně osob s první reakcí, učitelů mateřských škol ve 12. ročníku a dalších průmyslových odvětví, kterým čelí veřejnost) a obyvatelé ve věku nad 65 let
25. února 2021 Obyvatelé s těžkými podmínkami nebo zdravotním postižením ve věku od 16 let
22. března 2021 Zaměstnanci vysokých škol, státní zaměstnanci a média
29. března 2021 Zaměstnanci restaurací, stavební dělníci a náboženští vůdci
12. dubna 2021 Každý obyvatel ve věku od 16 let

Přečtěte si více zde.

Způsobilost vakcíny Chicago COVID: Fáze 1C začíná v pondělí

Chicago od pondělí přechází do další fáze zavádění vakcín, fáze 1C, aby rozšířilo způsobilost pro obyvatele se základními zdravotními podmínkami a další sadou základních pracovníků.

Expanze by umožnila očkování pracovníků v různých oblastech, mimo jiné: zaměstnanci restaurací, zaměstnanci hotelů, kadeřníci, duchovní, stavební dělníci, řidiči dodávek a skladníci.

Ti, kteří již mají nárok na Fázi 1A a 1B, se budou i nadále kvalifikovat jako 1C.

Přečtěte si více zde.

25 000 nových jmenování vakcín v okrese Cook County za méně než dvě hodiny

Cook County Health uvedl, že 25 000 vakcín COVID-19 zveřejněných v neděli bylo sníženo za méně než dvě hodiny.

READ  Zprávy o rusko-ukrajinské válce: Wagnerovy jednotky odcházejí z Bachmutu, říká Prigozhin

Úředníci uvedli, že jmenování první dávky vakcíny Pfizer bylo zveřejněno v neděli ve 12 hodin a je otevřeno všem obyvatelům Illinois, kteří se kvalifikují podle státního očkovacího plánu pro fáze 1A, 1B, 1B Plus a další „dříve klasifikované jako 1C. “ Způsobilé ve státě počínaje pondělkem.

Úředníci okresu Cook v neděli odpoledne uvedli, že všechny schůzky pro čtyři předměstská očkovací místa byly přijaty za méně než dvě hodiny.

Budoucí schůzky lze sjednat dne Web vakcínového kraje Cook County Nebo zavoláním na horkou linku hrabství na (833) 308-1988 ve všední dny od 7:00 do 19:00

Přečtěte si více zde.

Více než tisíc dávek vakcíny COVID bylo dodáno při hromadné vakcinaci v Jižním Austinu

Více než 1 000 obyvatel Chicaga ve West Side dostalo v neděli jedinou dávku vakcíny Johnson a Johnson během masové vakcinační akce v sousedství jižního Austinu.

„Toto je příklad spravedlnosti při práci,“ řekla dr. Stephanie Cox Baston, hlavní lékařka zdravotnické služby Near North Health Service, jedné z organizací, která stojí za masivním očkováním. „Mluvíme hodně o akciích, ale tak to zní.“

Přečtěte si více zde.

Illinois vakcíny

Koronavirus v Illinois: 2250 nových případů koronaviru, 23 úmrtí, 110 000 vakcín

Zdravotní úředníci z Illinois hlásili více než 2200 nových případů koronaviru spolu s 23 dalšími úmrtími způsobenými virem, protože ve státě stále stoupá pozitivita.

Podle nejnovějších údajů z Illinois Department of Public Health bylo za posledních 24 hodin hlášeno celkem 2250 nových potvrzených a pravděpodobných případů koronaviru, což od loňského začátku pandemie zvýšilo stav na 1 237 828.

Podle úředníků 23 dalších úmrtí v neděli přivedlo stát na 21 251 úmrtí během pandemie.

Za posledních 24 hodin obdržely státní laboratoře 65 729 nových vzorků. Sedmidenní míra převrácení u všech testů provedených ve státě je nyní 3,2%, zatímco míra pozitivity u testovaných jedinců je 3,6%.

Za posledních 24 hodin bylo podle úředníků podáno 110 211 dávek vakcíny proti koronaviru. Tím se stát za posledních sedm dní dostává na něco přes 103 000 denních dávek.

READ  Nová Kaledonie se připravuje na závěrečné hlasování o nezávislosti na Francii | politické zprávy

Přečtěte si více zde.

Ředitel provozu v nemocnici v Loretu říká, že rezignace je způsobena tím, že se „stane rozptýlení“ pro zdravotní sestry a lékaře

Poté, co odstoupil uprostřed obvinění, že zařídil, aby dobře propojené osoby dostaly vakcíny proti koronavirům, vydal ředitel operací v nemocnici Loreto v Chicagu v sobotu prohlášení, že se stal „zdrojem rozptýlení“ zaměstnanců.

Ve středu rezignoval Dr. Anoush Ahmed, provozní ředitel a finanční ředitel nemocnice, a představenstvo nemocnice to jednomyslně přijalo.

Přečtěte si podrobnosti Tady.

Illinois vidí „potenciální včasné varovné znamení“ oživení, uvádí ministerstvo zdravotnictví

Státní ministerstvo zdravotnictví v pátek uvedlo, že nedávná opatření COVID v Illinois, zejména ve třech severních oblastech Illinois, zaznamenávají „znepokojivý potenciální trend“, který by mohl znamenat začátek dalšího oživení.

Podle Illinois Department of Public Health od 8. března došlo v Illinois k 10dennímu nárůstu v klouzavém průměru sedmi dnů pro hospitalizaci. Pozitivita testu COVID-19 se mezitím zvýšila z 2,5% 10. března na 3,3% v pátek.

„I když jsou tyto sazby určitě hluboko pod špičkou, představují potenciální včasné varovné znamení možného návratu,“ uvedl ve svém prohlášení Mezinárodní institut veřejného zdraví.

Více údajů Tady.

Illinois nesplňuje metriky „mostní fáze“ uprostřed nárůstu COVID ve více oblastech: IDPH

Illinois se nesetká Požadované metriky Přejít na “Mostní jeviště„Je to přechodová fáze, která zvýší omezení kapacity před úplným znovuotevřením,“ uvedlo v pátek ministerstvo zdravotnictví.

I přes slibná očekávání počátkem týdne Illinoisské ministerstvo veřejného zdraví uvedlo, že „potenciálně znepokojivý trend ve zvýšeném počtu hospitalizací COVID a počtu případů“ ve více regionech může státu zabránit v plnění požadovaných metrik.

„Vzhledem k tomu, že Illinois v příštích dnech rychle postupuje k dosažení 70% prvních dávek pro obyvatele ve věku 65 let a více, IDPH sleduje nárůst nových hospitalizací pro COVID, což je třeba řešit a vhodně vyřešit před přechodem do fáze přemostění,“ “Uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Ve svém prohlášení„ epidemiologové IDPH se budou i nadále soustředit na posledních 10 dní, aby zjistili jakékoli ostré trendy, které brání případu dosáhnout fáze přemostění. “

READ  Při úniku plynného chlóru v jordánském přístavu zahynulo 12 lidí a 251 bylo zraněno

Přečtěte si více Tady.

Illinois nařizuje krajům s „nízkou poptávkou“, aby začaly očkovat kohokoli starší 16 let

V pátek schválilo ministerstvo zdravotnictví v Illinois kraje ve státě, který zažívá klesající poptávku po vakcíně COVID, aby začaly očkovat všechny obyvatele ve věku 16 let nebo starší podle jejich okamžitého uvážení, aby „řešili potenciálně znepokojující trend ve zvýšeném počtu hospitalizací COVID a případové sazby. “

Ve svém prohlášení IDPH uvedla, že byla svědkem zpomalení poptávky po vakcínách v několika krajích, „s časnými známkami neobsazených jmen a nárůstem zásob vakcín“.

Stát jako takový nařizuje krajům s otevřenými termíny a pomalou poptávkou rozšířit způsobilost vakcín, aby mohly využívat aktuálně dostupné dávky. IDPH poznamenal, že obyvatelé by měli kontaktovat místní zdravotní oddělení, aby zjistili, zda mají rozšířenou způsobilost.

Přečtěte si více Tady.

Očkovací týmy rychlé reakce jsou vysílány do 5 krajů v Illinois

Stát v pátek oznámil, že vyšle „týmy pro rychlé očkování“ do pěti krajů, kde „epidemiologové zjistili, že je nutné rychle podávat dávky, aby se snížily rostoucí trendy,“ uvedl Mezinárodní institut veřejného zdraví. Tyto týmy poskytnou obyvatelům vakcíny Johnson & Johnson s jednou vakcínou kromě toho, co již bylo přiděleno krajům.

Okresy jsou: Carroll, Ogle, Boone, Lee a Whiteside. Podrobnosti o dávkování a způsobu objednání najdete Tady.

Chicago oznamuje znovuotevření změn uprostřed „znepokojujícího nárůstu“ metrik

Chicago oznámilo změny svého plánu znovuotevření, protože město čelí „alarmujícím nárůstům“ ve svých opatřeních COVID pro zdraví a jeho cílem je zabránit „třetí virové mutaci v Chicagu“.

Město uvedlo, že plánuje ponechat většinu svých vnitřních omezení v platnosti, ale v některých zařízeních se limity vnější kapacity zvýší.

Podle nových pokynů aktualizované limity kapacity, které se projeví okamžitě, zahrnují:

  • Bary a restaurace: Maximální velikost venkovního stolu se může zvýšit na deset, přičemž stoly jsou nastaveny s čtenáři šest stop od čtenářů u ostatních stolů.
  • Společenské akce (Například svatby, večeře a další společenské akce): Celková venkovní kapacita se může zvýšit až na 50% nebo na 100 lidí
  • Místa představení, divadla a události pro kolemjdoucí sedící: Venkovní místa s kapacitou větší nebo rovnou 200 mohou pracovat 25%. Menší místa mohou pracovat s maximálně 50% kapacitou nebo s 50 lidmi.
  • Venkovní rekreace: Maximální počet skupin 50; Je povoleno více skupin
  • Místa uctíváníNeexistuje žádný limit pro venkovní kapacitu, pokud je zachována sociální vzdálenost mezi končetinami šest stop
  • Zdravotní a fitness centraVenkovní kurzy: mohou se zvýšit na 100 lidí

Přečtěte si více zde.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *