Německo reaguje na Elona Muska poté, co vstoupil do debaty o imigrantech

Německo reaguje na Elona Muska poté, co vstoupil do debaty o imigrantech

Mandel Ngan/AFP/Getty Images

Miliardář Elon Musk vstoupil do debaty o imigrantech v Německu tento týden svými komentáři na své sociální síti X.CNN

Německo odpovědělo Elon Musk Poté, co se miliardář podnikatel vnořil do probíhající debaty země o imigraci.

Musk retweetoval příspěvek na platformě X, dříve Twitter, kritizující operace německých nevládních organizací ve Středomoří za „vypouštění nelegálních přistěhovalců“ do Itálie.

Příspěvek také vyzýval k vítězství Krajně pravicová strana Alternativa pro Německo (AfD). V příštích volbách.

„V současné době je ve Středozemním moři 8 německých lodí nevládních organizací, které sbírají nelegální imigranty k vylodění v Itálii. Tyto nevládní organizace mají podporu německé vlády. „Doufejme, že AfD vyhraje volby, aby zastavila tuto evropskou sebevraždu“ To bylo uvedeno v dokumentu příspěvek zveřejněný účtem X pod názvem „Radio Janov“.

Musk, který vlastní platformu sociálních médií, v pátek sdílel příspěvek svým 158 milionům následovníků: „Je si toho německá veřejnost vědoma?

V reakci na jeho komentář německé ministerstvo zahraničí oslovilo X, aby napsalo: „Ano. Tomu se říká záchrana životů.

Musk svou kritiku v sobotu zdvojnásobil a v dalším příspěvku napsal: „Upřímně, pochybuji, že to většina německé veřejnosti podporuje.

Odd Andersen/AFP/Getty Images

Migranti procházejí kolem činžovního domu Braniborské centrální migrační agentury v Eisenhüttenstadtu ve východním Německu.

Muskovy komentáře přicházejí v době, kdy se Berlín dostal do sporu s Itálií kvůli námořním operacím nevládních organizací.

Začátkem tohoto měsíce německé ministerstvo vnitra uvedlo, že odloží „do dalšího oznámení“ přijímání migrantů přicházejících přes Itálii v rámci programu evropské dobrovolné solidarity.

Italská premiérka Giorgia Meloniová v pátek na okraj 10. summitu MED9 varovala, že problémy související s migrací „nebudou nikdy plně vyřešeny, pokud každá země přemýšlí o tom, že své břemeno hodí na jinou zemi“.

READ  Moss na svobodě prorazí oknem do kanadské školy

Ve Vallettě na Maltě se v pátek sešli představitelé skupiny MED9, která zahrnuje Francii, Itálii, Španělsko, Portugalsko, Řecko, Kypr, Maltu, Chorvatsko a Slovinsko.

Meloniová uvedla, že ve čtvrtek hovořila s německým kancléřem Olafem Scholzem a uvedla, že se zdá, že Německo „udělalo půl kroku zpět“.

„Pro nás nebylo přerozdělování nikdy prioritou a pro mě nebude problém zcela vyřešen, pokud bude každá země uvažovat o jeho přesunutí na jinou zemi. Jediný způsob, jak vyřešit problém všech, je práce, kterou děláme na vnější dimenzi,“ Meloni řekl..

Po pátečních schůzkách vydala skupina MED-9 společné prohlášení, v němž nastínila potřebu „rychle reagovat na nedávný problém zvyšujícího se počtu příjezdů po středomořských trasách“.

V prohlášení se uvádí, že jsou potřebná krátkodobá a střednědobá řešení, a vyzývá EU, aby účinně omezila počáteční pohyby a zabránila odchodům, zlepšila míru návratu odmítnutých žadatelů o azyl a řešila základní příčiny nelegální migrace.

Desítky tisíc migrantů prchajících před válkou, pronásledováním a chudobou každoročně riskují zrádnou cestu při hledání bezpečí a lepších ekonomických vyhlídek.

Jejich lodě jsou v mnoha případech přeplněné a nezpůsobilé k cestě a potřeba zachránit migranty na palubě často vede ke sporům mezi zeměmi, kdo je má přijmout.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *