Předseda Sněmovny reprezentantů Johnson připsal balíček pomoci ve výši 95 miliard dolarů uprostřed výhrůžek kladivem

Předseda Sněmovny reprezentantů Johnson připsal balíček pomoci ve výši 95 miliard dolarů uprostřed výhrůžek kladivem

Balíček zahrnuje 26,4 miliardy dolarů na pomoc Izraeli, včetně 4 miliard dolarů na renovaci izraelského systému Iron Dome, 60,8 miliard dolarů na pomoc Ukrajině, včetně 23 miliard dolarů na renovaci zbraní, a 8,1 miliardy dolarů na pomoc indicko-pacifickému regionu.

Johnson, který na své konferenci čelí malé vzpouře a bude se muset spoléhat na demokratické hlasy, aby balíček podpořil, řekl členům, aby očekávali konečné hlasování o balíčku v sobotu večer. Ale cesta k tomu bude těžká bitva a pravděpodobně bude řečníka stát paličku.

Krajně pravicoví republikáni se vysmívají Johnsonovu plánu jako „poslednímu americkému zákonu“ – stěžují si například, že zahrnuje 481 milionů dolarů na zaplacení ubytování, lékařských účtů a právních poplatků pro ukrajinské uprchlíky přicházející do Spojených států.

„Republikánský předseda Sněmovny se snaží vytvořit pravidlo, které by poskytlo téměř 100 miliard dolarů zahraniční pomoci – zatímco nebezpeční zločinci, teroristé a fentanyl nepochybně proudí přes naše hranice, „hlas“ na hranici v tomto balíčku je nebezpečný Chip Roy, republikán z Texasu, řekl v prohlášení na X: „Budu proti tomu.“

READ  Trudeau váží předčasné volby Kanady

Republikánská zástupkyně z Gruzie Marjorie Taylor Greeneová, která hrozí sesazením Johnsona, uvedla v prohlášení na Channel. Vaší nejvyšší prioritou je nyní poskytnout Ukrajině dalších 60 miliard dolarů a vy se nebezpečně vymykáte republikánům tím, že nadále schvalujete zákony, které závisí na demokratech.

Johnsonovi se v hlavě rýsuje Greenův návrh uvolnit místo mluvčího – ačkoli se svým plánem nezastrašil.

Zatímco mnoho republikánů je ostře proti plánu, prezident Joe Biden a vrcholní demokraté naléhají na zákonodárce, aby návrhy zákonů podpořili.

Biden vyzval Sněmovnu reprezentantů, aby balíček schválila tento týden, a dodal, že Senát by ho měl „rychle sledovat“.

„Okamžitě to podepíšu do zákona, abych vyslal zprávu světu: Stojíme s našimi přáteli a nedovolíme Íránu nebo Rusku uspět,“ napsal Biden ve středečním prohlášení.

Zástupkyně Rosa DeLauro – nejvyšší demokratická zástupkyně ve Sněmovně reprezentantů – oznámila svou podporu těmto třem zákonům s tím, že „odrážejí“ balíček národní bezpečnosti, který schválily obě strany v Senátu a který prošel Senátem v únoru. 13.

„Po několika měsících tažení republikánů ze Sněmovny reprezentantů máme konečně způsob, jak poskytnout podporu našim spojencům a humanitární pomoc, kterou zoufale potřebujeme,“ řekl DeLauro, demokrat z Connecticutu. „Nemůžeme ustoupit ze světové scény pod rouškou, že dáme Ameriku na první místo, když ukážeme sílu amerického vedení – že máme sílu, odhodlání a srdce bojovat za ty nejzranitelnější, chránit jejich svobodu a. zachovat jejich důstojnost Vyzývám k rychlému schválení projektů.

Očekává se, že republikáni později ve středu představí čtvrté opatření, včetně zákona o repo a sankcích, zákona TikTok a dalších opatření pro „boj proti Rusku, Číně a Íránu“.

READ  Rwandská genocida: Macron uznává „drtivou“ odpovědnost Francie

Aby uklidnila zastánce tvrdé linie, Sněmovna také předloží samostatný návrh zákona o hranicích, který zahrnuje „základní součásti HR2, podle samostatného pravidla umožňujícího pozměňovací návrhy“.

Pokud sněmovna balíček schválí tento víkend, bude mít Senát týdenní přestávku na zvážení, jak s legislativou naložit, až se Senát 29. dubna vrátí.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *