Protiizraelské davy zaútočily na letiště v ruském Dagestánu

Protiizraelské davy zaútočily na letiště v ruském Dagestánu

Dav protiizraelských demonstrantů vloupat se do Na letiště v Republika Dagestán na severním Kavkaze byla vyhlášena v neděli večer po výzvách na sociálních sítích, aby zabránila letu z Tel Avivu přistát na letišti v regionu s většinou muslimů.

Video zveřejněné na sociálních sítích ukazuje stovky lidí, kteří se v neděli večer shromáždili před mezinárodním letištěm Machačkala, přičemž demonstranti mávali palestinskými vlajkami a skandovali protiizraelská hesla.

Některé transparenty vztyčené demonstranty zněly: „Vrazi dětí nemají v Dagestánu místo“ a „Jsme proti židovským uprchlíkům“.

Medizona je nezávislý zpravodajský web zmíněno Demonstrace vypukla kvůli hovorům rozšířeným v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram dříve v neděli, aby se zabránilo příletu letadla plánovaného na přílet přímo z izraelského města Tel Aviv.

Podle místních médií někteří z demonstrantů byli Parkování aut Před letištěm Machačkala ke kontrole osobních dokladů totožnosti řidičů a cestujících, kteří hledají mezi motoristy izraelské občany.

Let podle letiště přistál z Tel Avivu v 19:17 místního času webová stránkaDemonstranti poté vtrhli na letiště, obešli ochranku a utíkali na ranvej.

Jedna skupina lidí, kteří běžel dál Prokremelský list Izvestija uvedl, že letištní dráha obklíčila letadlo a naskočila na jedno z jeho křídel.

Ruská agentura pro civilní letectví Oznámit Všechny lety do az mezinárodního letiště Machačkala budou dočasně pozastaveny z důvodu narušení bezpečnosti.

Video sdílené na internetu ukázalo, co vypadalo jako pořádková policie Přístup Na letišti ale jeho pravost nebylo možné ihned ověřit.

Dagestánská pobočka ruského vyšetřovacího výboru, která vyšetřuje závažné zločiny, v neděli pozdě večer uvedla, že… otevřel Trestní řízení za „organizování hromadných nepokojů“, trestný čin, za který lze uložit až 15 let vězení.

Úřad izraelského premiéra a ministerstvo zahraničí Řekl Monitorovali situaci v Dagestánu a řekli, že na letu Tel Aviv-Machačkala nebyli žádní izraelští občané ani Židé.

READ  Živé aktualizace rusko-ukrajinské války: Bidenovy zprávy, Mariupol a nejnovější

Regiony po celém Severním Kavkaze, zejména Dagestán, zažily sérii protiizraelských demonstrací v týdnech, kdy Izrael zahájil trvalé bombardování v pásmu Gazy v reakci na smrtící útok na Izrael ze strany militantů Hamasu 7. října.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *