Španělsko předstihlo USA a obsadilo první místo v žebříčku FIBA ​​​​Mužů

Suspenze

Americký basketbal se poprvé za 12 let nedostal na čelo mužského světového žebříčku.

Mezinárodní basketbalová federace (FIBA), řídící orgán tohoto sportu, v pátek aktualizovala své hodnocení – a Španělsko se posunulo na první místo těsně před Spojené státy.

Čtyřnásobný obhájce amerického olympijského vítěze se po vítězství na mistrovství světa FIBA ​​v roce 2010 posunul na výsluní a je tam od té doby.

Trenér Španělska Sergio Sciolo napsal: „Není to úplně nový titul a pravděpodobně se nedá udržet velmi dlouho, ale je to něco tak jedinečného, ​​prestižního a historického, že jsem velmi hrdý na každého, kdo k němu přispěl.“ Pátek na Twitteru.

Žebříček FIBA ​​byl v roce 2017 změněn na systém, který zohledňuje pouze výsledky z posledních osmi let. To znamená, že Spojené státy již nebudou sklízet plody titulu Světového poháru z roku 2014, ale přesto v žebříčku uvidí zlaté olympijské medaile, které vyhrálo Rio de Janeiro a Tokio. Spojené státy skončily na mistrovství světa 2019 pouze sedmé.

Španělsko vyhrálo poslední mistrovství světa a také titul EuroBasket na začátku tohoto roku. Vítězství v EuroBasketu bylo pro Španělsko čtvrté z posledních šesti zápasů na kontinentálním turnaji a všechna tato vítězství přišla pod Scariolovým vedením.

Španělsko je nyní pouze 1,1 bodu před Američany; Marže 758,6-757,5.

Dalších 10 míst ve světovém žebříčku se nezměnilo. Austrálie je na třetím místě a Argentina – která se držela na prvním místě před Spojenými státy v roce 2010 – je čtvrtá, následuje Francie, Srbsko, Slovinsko, Litva, Řecko, Itálie, Německo a Česká republika.

Spojené státy jsou stále na prvním místě v ženském basketbalu, téměř 200 bodů před Čínou. Američanky byly letos na mistrovství světa žen korunovány zlatými medailisty, čímž si upevnily své místo v čele žebříčku.

READ  Neeraj Chopra sdílí dojemný okamžik s Pákistáncem Arshadem Nadeem | Další sportovní zprávy

USA Basketball se také těší pohodlnému vedení v čele celosvětového žebříčku chlapců a dívek.

Nejnovější žebříčky FIBA ​​zahrnují mužské národní týmy ze 164 zemí a také 118 ženských národních týmů.