Pravěké jelení kosti jsou považovány za jedny z nejstarších uměleckých děl na světě

Výzkumní pracovníci Našli vyhloubenou jelení kost starou přibližně 51 000 let v severním Německu a věří, že může patřit k nejstarším spolehlivě datovaným uměleckým dílům.

Studie vyvinutá v pondělí výzkumníky s Životní prostředí a rozvoj přírody Všimněte si, že důkazy o umění a symbolickém chování mezi neandertálci z velké části chyběly, ale přiblížení věku prehistorických srnčích jelenů by toto dílo dostalo do kontextu středního paleolitu spojeného s neandertálci.

Kost má obrácené krokve, jak uvádí NBC.

(https://www.nature.com/articles/s41559-021-01487-z)

Vědci tvrdí, že její přítomnost naznačuje, že „u neandertálců byla přítomna konceptuální představivost jako předpoklad pro vytvoření jednotlivých linií v koherentním designu,“ což naznačuje vnímání symbolického významu.

Big Jake, nejstarší kůň na světě, zemřel ve věku 20 let ve Wisconsinu

Kost byla objevena u vchodu do bývalé jeskyně v severním Německu zvané Einhornhöhle, která je také známá jako „Unicorn’s Cave“.

Dirk Lieder, spoluřešitel, který pracuje se státním úřadem pro kulturní dědictví Dolního Saska, uvedl: Zprávy NBC Že byla nalezena kost spolu s ramenními kostmi jelena a lebkou medvěda, což podle něj mohlo naznačovat jakýsi rituální význam.

KLIKNĚTE ZDE PRO APLIKACI FOX NEWS

Radiokarbonové datování bylo použito k odhadu stáří kostí a vědci řekli NBC, že zatímco jiné příklady starověkého umění byly zaokrouhleny na stejný věk, je to poprvé, kdy byl objekt spolehlivě datován.

READ  Odborníci říkají: WRAL.com: Časté nachlazení a chřipka se znovu objeví, jakmile lidé přestanou nosit masky

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.