Několik raket dopadlo poblíž americké vojenské základny v Sýrii

novéNyní můžete poslouchat články Fox News!

Na americkou základnu v r byly odpáleny dvě rakety Severovýchodní Sýrie To bylo místo útoku sil podporovaných Íránem na začátku tohoto roku.

„V okolí Green Village na severovýchodě Sýrie došlo 15. srpna 2022 krátce po 21:00 k několika ranám nepřímé palby, při posledním pokusu zaútočit na koaliční síly a naše partnery,“ uvedl v úterý mluvčí operace Inherent Resolve. .

Mluvčí uvedl, že útok nezpůsobil žádné oběti ani škody na základně a okolních oblastech, ale poznamenal, že ohrozil místní civilní obyvatelstvo a infrastrukturu. Některé rakety selhaly a vojáci našli dvě rakety ve čtyřech raketových trubkách asi tři míle od základny.

Spojené státy tvrdí Asi 900 vojáků V Sýrii na pomoc syrským opozičním silám, z nichž mnozí jsou členy speciálních sil americké armády.

Drony vyzbrojené výbušninami zaútočily na americkou vojenskou základnu v Sýrii

Americká armáda a vojáci oblast monitorují během společné hlídky v syrském Manbidži.
(fotografie AP)

„Několik raket se nepodařilo odpálit a koaliční síly a jejich partneři se vzpamatovali z SDF dříve, než představovaly další hrozbu pro místní obyvatelstvo,“ stojí v prohlášení.

K útoku došlo den poté, co několik nastražených dronů zamířilo na americkou základnu Al-Tanf v Sýrii. Americké síly sestřelily jeden ze dvou dronů dříve, než mohl vstoupit na základnu, zatímco dalšímu se podařilo vletět dovnitř budovy a explodovat, ale nezpůsobilo žádné oběti.

Útok na Green Village byl posledním pokusem o americké a koaliční síly v zařízení, které bylo v lednu místem útoku Podporováno Íránem Vojáci viděli, jak kolem základny dopadlo osm raket, které způsobily menší poškození základny a nedaleké mešity.

KLIKNĚTE ZDE PRO FOX NEWS APP

Americká armáda zatím nepřipsala odpovědnost za poslední útok na zařízení konkrétní skupině.

READ  Brazílie: Covid-19 letos v zemi zatím způsobil každé třetí úmrtí

„Naštěstí při této příležitosti nebyly hlášeny žádné oběti ani škody. Takové útoky však ohrožují životy nevinných civilistů a kritickou infrastrukturu kvůli své nevybíravé povaze,“ řekl generálmajor John Brennan, velitel operace Resolve v Iráku. povolení. „Koalice je hrdá na to, že je důvěryhodným partnerem ve snaze udržet trvalou porážku ISIS, a naše odhodlání je neochvějné navzdory těmto bezohledným akcím odpovědných.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.