PM Modi a předseda vlády ČR bilaterální jednání; Zhodnocování vztahů a diskuse v různých sektorech

PM Modi a předseda vlády ČR bilaterální jednání;  Zhodnocování vztahů a diskuse v různých sektorech

Premiér Modi a český premiér na setkání zhodnotili bilaterální vztahy a diskutovali v různých sektorech, včetně nových a vznikajících technologií, automobilů, změny klimatu a obrany, uvedli úředníci.

Obě země se rozhodly pozvednout indicko-české vztahy v inovativních sektorech na úroveň strategického partnerství v oblasti inovací.

„Prohlubování partnerství mezi Indií a Českou republikou! PM @narendramodi měl produktivní setkání s PM @P_Fiala z České republiky v Gandhinagaru. Oba lídři zhodnotili bilaterální vztahy a diskutovali v různých sektorech, včetně nových a vznikajících technologií, automobilů, klimatických změn a obrany.“ .

Ve společném prohlášení se uvádí, že obě země s uspokojením zaznamenaly rozvoj bilaterálních vztahů založených na dlouhodobých vztazích, vzájemném porozumění a společné touze po mezinárodním míru, stabilitě a hodnotách demokracie a právního státu.

„Odhodláni k hlubšímu zapojení v rámci indicko-pacifického regionu na základě otevřeného, ​​svobodného, ​​inkluzivního a na pravidlech založeného přístupu při respektování suverenity a územní celistvosti a uznání podpory efektivního multilateralismu založeného na pravidlech jako prostředku k dosažení globální prosperity.“ Řekl.

Indie a Česká republika, odhodlány posílit vzájemné vztahy s cílem řešit nevyužitý potenciál inovační spolupráce a usnadnit partnerství a společné projekty, se rozhodly povýšit indicko-české vztahy v inovativních sektorech na Strategické partnerství pro inovace, uvádí se v prohlášení.

Předseda vlády České republiky se v průběhu dne zúčastnil slavnostního zahájení 10. ročníku Summit pulzující Gudžarát s premiérem Modim.

Setkání předsedy vlády ČR s Modim na okraj VGGS přichází v době, kdy Spojené státy obvinily indického občana Nikhila Guptu z účasti na neúspěšném spiknutí s cílem zabít sikhského separatistu Gurpatwanta Singha Bannuna. Gupta je vězněn v hlavním městě ČR v Praze.

Ve společném prohlášení se uvádí, že oba lídři sdílejí ambici pozvednout úroveň bilaterálních vztahů na novou kvalitativní úroveň a uznat výhody strategického přístupu při prosazování společných zájmů.

„Sdílení ambice posunout bilaterální vztahy na kvalitativně novou úroveň a uznání výhod strategického přístupu při prosazování společných zájmů prostřednictvím partnerství a společných projektů ve vědeckém výzkumu, technologickém rozvoji, udržitelné ekonomice, obraně, bezpečnosti a inovativních průmyslových odvětvích, včetně mj. ostatní.” Spolupráce v oblasti životního prostředí, energetiky, dopravy, zemědělství, zdraví a komunikace mezi národy.

READ  Šíp Tesly padá po požáru kalifornského výrobce EV

Prohlášení zdůraznilo závazky k mnohostranné spolupráci.

„Potvrzuje závazek k mnohostranné spolupráci a také bilaterální agendu mezi Indií a Evropskou unií, zejména uzavření Dohody o volném obchodu a Dohody o ochraně investic, aktivaci Výboru pro obchod a technologie Indie-EU a Indie-EU. EU Connectivity Partnership. Za účelem posílení strategického partnerství mezi Indií a Evropskou unií,“ stojí v prohlášení. Evropská unie v oblastech obchodu, spolehlivých technologií a bezpečnosti.“ PTI BDN SK

Tato zpráva je automaticky generována z PTI News Service. ThePrint nepřebírá žádnou odpovědnost za jeho obsah.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *